آخرین اخبار

ثبت‌نام تاکسی‌ های مدل 84 از فردا

سخنگوی طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی در شهرهای کشور از آغاز ثبت نام جایگزینی تاکسی های فرسوده تولید سال 1384 از روز دوشنبه سوم اسفندماه در سراسر کشور از طریق دفاتر پیشخوان دولت خبر داد و افزود: در طرح نوسازی تاکسی های مدل 83 به پائین حدود 52 هزار متقاضی ثبت نام کرده اند.

به گزارش کارنت، مهران کفاش در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با توجه به برنامه ریزی های دولت برای نوسازی 90 هزار دستگاه تاکسی فرسوده، در زمان های تعیین شده در بهمن ماه امسال حدود 52 هزار تاکسی فرسوده تولید قبل از سال 1383 در این طرح ثبت نام نمودند.

وی افزود: با توجه به درخواست‌های مالکان تاکسی برای نوسازی تاکسی‌های تولید سال 84، با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده مقرر شد ثبت‌نام برای جایگزینی این تاکسی‌ها طی روزهای 3 تا 6 اسفندماه، با هر شماره پلاکی، از طریق دفاتر پیشخوان دولت انجام شود.

سخنگوی طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی در شهرهای کشور همچنین اضافه کرد: در این مرحله از خودروهای ون تولید سال 84 به قبل و خودروهای سانحه دیده مدل بالاتر از 84 هم ثبت‌نام به عمل می‌آید.

وی تاکید کرد: خودروهای جایگزین شامل سمند EF7 و پژو 405 GLX مجهز به مخزن CNG با امکان پیمایش حداقل 300 کیلومتر در هر بار سوخت گیری، GPS برای اندازه گیری پیمایش تاکسی و تاکسیمتر برای اعلام کرایه جا به جایی مسافران است.

کفاش در خاتمه مدارک لازم برای ثبت نام را شامل اصل سند خودرو (برگ سبز)، اصل کارت خودرو، اصل کارت ملی مالک خودرو، اصل پروانه بهره برداری، اصل پروانه فعالیت ذکر نمود و افزود: در این طرح 20 میلیون تومان وام با نرخ 16 درصد با بازپرداخت طی 48 ماه و پنج میلیون تومان هم برای اسقاط تاکسی فرسوده به تاکسی داران پرداخت می شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *