آخرین اخبار

عید نوروز بازار خودرو را از رکود خارج کرد

همزمان با روزهای پایانی سال ،آغاز سفرهای نوروزی وتغییر مدل ؛ پای خریداران خودرو به بازار باز شد.

به گزارش کارنت به نقل از صنعت نویس، بر اساس گزارش های دریافتی از بازار خودرو در هفته گذشته بیشتر خودرو های ساخت داخل در بازار به فروش رفت واکنون نمایندگی های مجاز با کمبود خودرو روبه رو شده اند. این کمیابی خودرو در بازار موجب شد تا فروش نقد واقساط ایران خودرو در هفته جاری به دلیل تکمیل ظرفیت بسته شود.در حال حاضر پژوپارس با یک میلیون تومان افزایش به 36 میلیون و500 هزار تومان افزایش یافت . همچنین سمند ال ایکس نیز با یک میلیون تومان افزایش به 30 میلیون و600 هزار تومان افزایش یابد.پژو 405 نیز در بازار آزاد تا 29 میلیون 500 هزار تومان نوع بنزینی ودوگانه آن تا 31 میلیون 700 هزار تومان معامله می شود. کارشناسان بازار خودرو معتقدند با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ، تعطیلات کارخانه ها و ممنوعیت تردد تریلر، کمبود خودرو در بازار بیشتر مشهود خواهد بود.

بازار خودرو های ملی

از بازار خودرو های ملی نیز  دنا خودرو ملی ایران خودرو  این روزها با تقاضا روبه رو شده است . فعالان بازار معتقدند بیشتر مشتریان خودرو دنا را مدیران دولتی وخصوصی تشکیل می دهند.  در حال حاضر این خودرو با قیمتی معادل 46 میلیون تومان معامله می شود.همچنین خودرو رانا نیز تا 33 میلیون تومان در بازار آزاد معامله می شود. در بین خودرو های ملی سایپا ، تیبا هاچ بک نسبت به نوع صندوقدار آن متقاضی بیشتری دارد بطوریکه این خودرو تا 28 میلیون تومان در حال خرید وفروش است .فعالان بازار معتقتندبیشتر مشتریان  رانا وتیبا هاچ بک قشر جوان جامعه هستند.

بازار رنو

از بازاررنو  تندر90 گزارش ها حاکی از آن است که تندر90 اتومات به 5/48 میلیون تومان همچنین تندر90 دنده فول نیز به 39 میلیون تومان افزایش یافت. همچنین تندر90 دنده مدل E1 تا 36 میلیون به فروش می رسد. پارس تندر پارس خودرو با وجودیکه با اقبال خوبی در بازار  روبه رونبود اما تا 39 میلیون و 500 هزار تومان معامله می شود. رنو ساندرو اتومات سایپا نیز تا 51 میلیون و نوع دنده ای آن تا 45 میلیون تومان در بازا ر به فروش می رود.

بازار 206

از بازار 206 نیز خبرها حاکی از آن است که تیپ 2 تا 33 میلیون ،تیپ 5 تا 37 میلیون و206 اس دی تا 37 میلیون و500 هزار تومان معامله می شود. این در حالی است که ایران خودرو برای فروش 206 تنوع فروش نقد واقساط را ایجاد کرد ومشتریان زیادی 206 خریداری کردند.

بازار پراید

پراید 131 فول در بین دیگر پراید های سایپا با اقبال خوبی روبه است؛ بطوریکه این خودرو اکنون در بازار با قیمتی معادل 20میلیون تومان معامله می شود. همچنین پراید 111 هاچ بک نیز با قیمتی معادل 20 میلیون و300 هزار تومان در بازار خودرو براحتی فروش می رود.

بازار وانت

وانت آریسان ایران خودرو  24 میلیون تومان؛ در بازار به فروش می رسد.  پراید وانت  151 سایپا نیز تا 17 میلیون تومان در بازار معامله می شود. رده قیمتی وانت 30 تا 35 میلیون تومان نیز به وانت تندر90 ایران خودرو اختصاص دارد که تا 35 میلیون تومان وشرکت مزدا نیز  وانت تک کابینش در بازار 37 میلیون و دو کابینش تا 40 میلیون و نیسان شرکت زامیاد نیز تا 32 میلیون تومان در بازار  معامله می شود.در میان وانت های موجود در بازار ؛ وانت آرسیان ایران خودرو به دلیل طراحی ،امکانات رفاهی ونیز ظرفیت لیتر بالای بار نسبت به قیمت مناسب آن در بازار خودرو در بورس معاملات قرار دارد. بطوریکه به عنوان یک خودرو اقتصادی در امور بازارگانی به شمار می رود. در حال حاضر ایران خودرو وسایپا شرایط فروش خودرو های مذکور را متنوع کرده اند تا مشتریان به راحتی خودرو های مذکور را خریداری کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *