آخرین اخبار

تعرفه واردات خودرو باید کاهش می‌ یافت

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: برای رقابتی شدن بازار خودروی ایران و خروج از انحصار، تعرفه واردات خودرو باید کاهش می‌یافت.

به گزارش کارنت محمد جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بازار خودروی ایران هم‌اکنون در اختیار دو شرکت ایران خودرو و سایپا و تعدادی خودروساز و واردکننده خودرو است.

وی با بیان اینکه انحصار در تولید و واردات خودرو باعث تضییع حقوق مصرف‌کنندگان شده است، خاطرنشان کرد: وجود همین انحصار باعث شده که خودروسازان محصولاتی که پلت‌فرم آنها مربوط به سه دهه پیش است را همچنان تولید کنند.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ادامه داد: در حوزه قیمت‌گذاری نیز مصرف‌کنندگان از قیمت‌های فعلی راضی نیستند و همین موضوع باعث رکود بازار شده است.

وی افزود: در حوزه واردات نیز واردکنندگان به صورت انحصاری محصولات را وارد کرده و نرخ‌گذاری می‌کنند به‌گونه‌ای که گران فروشی یکی از تخلفات رایج در این حوزه است.

جعفری با بیان اینکه کاهش تعرفه واردات خودرو می‌توانست باعث کاهش چنین مشکلاتی شود، تصریح کرد: بالا نگه داشتن تعرفه واردات خودرو باعث ادامه فرایند معیوب فعلی در این حوزه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، اخیرا اعلام شد که تعرفه واردات خودرو برای سال آینده تثبیت شده و تغییری نسبت به سال جاری نخواهد داشت. تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور 1500 تا 2000 سی‌سی معادل 40 درصد و تعرفه واردات خودروها با حجم موتور 2000 تا 2500 سی‌سی معادل 55 درصد است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *