آخرین اخبار

ایران تنها کشور تولید کننده خودروهای با کیفیت در منطقه است

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از وجود 150 هزار کامیون و 50 هزار کشنده فرسوده بالای 25 سال در کشور خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در مراسم آغاز به کار خط مونتاژ موتور وانت آریسان در شرکت ایدم تبریز گفت: صنعت خودرو از جمله صنایعی است که به گفته کارشناسان، حاکی از رشد و پیشرفت کشورها می باشد.

وی افزود: گردش مالی این صنعت مهم، سالانه بیش از 3000 میلیارد دلار است.

وی با تاکید بر لزوم توسعه فناوری های مربوط به صنعت خودرو و ضرورت توجه مسئولان مربوطه به این امر اظهار کرد: صنعت خودروسازی، بیش از 60 رشته معدنی و صنعتی را به هم پیوند داده و سازمان‌هایی همچون سازمان ناسا نیز بر اهمیت این صعنت، واقف هستند. پس به جرات می توان گفت این صنعت، پایه صنعت هوا و فضا نیز محسوب می شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه 150 هزار کامیون و 50 هزار کشنده فرسوده در کشور وجود دارد، ادامه داد: اکثر این خودروها بیشتر از 25 سال عمر دارند که جا دارد شرکت‌های خودروساری نسبت به نوسازی خودروها برنامه‌ریزی کنند.

به گفته رحمانی، جمهوری اسلامی ایران تنها کشور تولید کننده خودروهای با کیفیت در منطقه است و می‌تواند در تامین نیاز بازار 300 میلیونی منطقه، نقش مهمی ایفا کند.

وی گفت: محصولات تولیدی دو شرکت ایدم و چرخشگر می‌تواند نیازهای خودروسازان داخلی را تامین کند؛ به همین دلیل نیازی نیست که با وجود محصولات با کیفیت این دو شرکت، شرکت‌های خودروساز از خارج، نسبت به واردات قطعات خودرو اقدام کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *