آخرین اخبار

ماجرای بلاتکلیفی خریداران رنو کپچر

هفدهم بهمن 94 ، هاشم یکه زارع در حاشیه کنفرانس خبری، به خبرنگار روزنامه دنیای خودرو در خصوص علت عدم عرضه رنو کپچر پاسخ داد. داستان از این قرار است که شرکت ایران خودرو تعدادی رنو کپچر را به صورت CBU به مشتریان تحویل داده است و برای ثبت نام های جدید، طبق قرارداد خودروها را تحویل نمی دهد. برخی نمایندگی های ایران خودرو نیز طرح تبدیل پیش خرید کپچر را با سوزوکی گرندویتارا آغاز کرده اند.

خبرنگار دنیای خودرو این طور سوال را مطرح کرد که آیا ضعف فنی رنو کپچر و ضعف خدمات باعث شده تا دیگر رنو کپچر را به بازار عرضه نکنید؟ آیا علت عدم عرضه ضعف در فعالیت رنو پارس است؟ یکه زارع در جواب گفت: مسئله ضعف فنی و خدمات مطرح نیست و عدم عرضه کپچر مسئله ای دیگر دارد. رنو کپچر با تیراژ 150 دستگاه به مشتریان تحویل داده شده و سری جدید آن که در انبارها موجود است را به خاطر تغییر مشخصه فنی تحویل نداده ایم.

طبق قوانین باید هر تغییراتی مورد تایید موسسه استاندارد و نهادهای مسئول قرار گیرد و باعث می شود تا برخی مراحل اخذ مجوزها مجددا تکرار شود. تعویق در عرضه رنو کپچر به رنو فرانسه بر می گردد و به خاطر کوتاهی رنو پارس نیست. کمپانی رنو موظف است که مدارک این تغییرات را برای ما ارسال کند تا ما مجوزهای لازم را اخذ کنیم و بتوانیم دستور شماره گذاری را از راهنمایی و رانندگی دریافت کنیم.

البته تعدادی از کاربران ایران‌جیب که این خودرو را ثبت‌نام نموده‌اند در تماس با ما اعلام کردند ، در مراجعه حضوری که به نمایندگی‌های مربوطه داشته‌اند زمان تحویل قطعی رنو کپچر را از 15 تا 25 اسفند به بعد اعلام نموده‌اند .

خوشبختانه این مسئله در حال پیگیری است و تا حد زیادی مراحل آن طی شده است. خودروهای موجود در انبار هم شامل این تغییر می شوند که به زودی وارد بازار شده و به مشتریان تحویل داده می شود. کپچر خودرویی کراس اوو است که به عنوان یکی از پر فروش ترین محصولات رنو در سطح جهان محسوب می شود. این خودرو موتور 1.2 لیتری توربو دارد که 120 اسب بخار قدرت دارد و با گیربکس شش سرعته اتوماتیک دو کلاچه قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند. قیمت این خودرو در بازار آزاد حدود 110 میلیون تومان معامله می شود.

* حسین دلاور

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *