آخرین اخبار

فیات شریک چهارم ایران خودرو شد

مدیرعامل ایران خودرو با حضور در برنامه تیتر امشب، به ابهامات قرارداد این شرکت با پژو پاسخ داد.

به گزارش کارنت به نقل از صنعت نویس، هاشم یکه زارع در پاسخ به اینکه آیا پژو به ایران خودرو غرامت خواهد داد، گفت:در قرارداد با پژو، یک بسته حمایتی-غرامتی را تعریف کرده ایم که در آن، پرداخت نقدی نیز در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به اینکه کار پژو مبنی بر ترک ایران ناپسند بود، افزود:در بخشی دیگر از بسته حمایتی-غرامتی موردنظر، روی پلت فرم های روز پژو نیز حساب باز کرده ایم، به نحوی که می توانیم این پلت فرم ها را در اختیار گرفته و محصولات با برند ایران خودرو را روی آنها به تولید برسانیم. به گفته یکه زارع، همچنین در بخش دیگری از بسته موردنظر،مبلغی را که پژو به عنوان رویالیته از ایران خودرو طلب داشت، صفر کردیم و رویالیته برای محصولات جدید نیز به حداقل رسیده است. مدیرعامل ایران خودرو در ادامه تاکید کرد که مبلغ غرامت پژو به ایران خودرو، بیش از 200 میلیون یورو خواهد بود.

مدیرعامل ایران خودرو اما در پاسخ به این پرسش که چه تضمینی برای تکرار رفتار گذشته پژو مبنی بر رفتن از ایران وجود دارد، گفت:ما قصد داریم شرکتی مشترک را با پژو تشکیل بدهیم که 250 میلیون یورو از سرمایه آن را طرف فرانسوی تامین می کند، بنابراین بعید است این شرکت رفتاری مانند گذشته از خود بروز دهد. یکه زارع در ادامه با اشاره به سهم پژو در سبد محصولات آینده ایران خودرو، افزود:پژو تنها 15 درصد از سبد محصولات ایران خودرو را تشکیل می دهد و ما سعی داریم 40 درصد از حجم سبد خود را به محصولات داخلی اختصاص دهیم.

وی اما در بخش دیگری از اظهارات خود به محصولات در نظر گرفته شده پژو برای ایران اشاره کرد و گفت:اولین محصولی که پژو در ایران تولید خواهد کرد، مدل 2008 است، خودرویی که در نمایشگاه ژنو رونمایی خواهد شد و تا اردیبهشت 96 نیز تولید و عرضه می شود. یکه  زارع همچنین تاکید کرد که مدل 301 با قیمت 58 میلیون تومان، مدل 208 با قیمت 68 میلیون تومان و مدل 2008 نیز با قیمت 77 میلیون تومان عرضه خواهند شد.

مدیرعامل ایران خودرو همچنین در پاسخ به این پرسش که چه نمره ای به  کیفیت محصولات و همچنین خدمات پس از فروش این شرکت، می دهد، تاکید کرد:در بحث کیفیت محصولات، از 100 نمره 65 را در نظر می گیرم  و در بحث خدمات پس از فروش نیز نمره ای بیش از 55 نمی دهم.

مدیرعامل ایران خودرو اما در واکنش به مذاکرات با سایر خودروسازان بزرگ دنیا، گفت:شرکت فیات ایتالیا شریک چهارم ایران خودرو خواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *