آخرین اخبار

یکه زارع: بدهی ایران خودرو به ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت

مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۳ هیچ خودروی ناقصی در کشور تولید نشده است،گفت:بدهی این شرکت از ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، هاشم یکه‌زارع در مراسم آغاز تولید انبوه سمند توربوشارژ با اعلام اینکه قرارداد ایران‌خودرو با پژو یک موفقیت به شمار می‌ آید، اظهارداشت: البته افتخار اصلی مرکز تحقیقاتی است که هم‌اکنون اقدامات موفقیت‌آمیزی را به نتیجه رسانده و امید می‌رود محصولاتی با برند ایران‌خودرو بتواند طی سال‌های آینده روانه بازار شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمرکز اصلی ایران‌خودرو بر روی پلت‌فرم است و سال آینده موتور دیزلی را پیگیری خواهیم کرد، افزود:در گیربکس و موتور نیز کارهای خوبی صورت گرفته اگرچه هنوز هم بر روی گیربکس کم‌کاری مشاهده می‌شود.

مدیرعامل ایران‌خودرو اضافه کرد: در سال 1404 و بر طبق ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت 3 میلیون دستگاه خودرو باید تولید شود که از این رقم، یک‌سوم صادر خواهد شد، ضمن اینکه شهریور سال 92 سهم ایران‌خودرو از بازار خودرو 36 درصد بود که اکنون بین 54 تا 56 درصد است که امیدواریم در سال 1404 به 60 درصد افز ایش یابد.

یکه زارع با اشاره به وضعیت نامناسب ایران‌خودرو در سال 92 ،گفت: در سال 92 قطعه‌سازان معادل 700 روز کاری از ایران‌خودرو طلب داشتند و حجم خودروهای ناقص بسیار بالا بود، اما با تغییر مدیریت طلب قطعه‌سازان به 120 روز کاهش یافت و 20 هزار نیرویی که از قطعه‌سازان به دلیل کاهش تولید اخراج شده بودند، به سر کار خود برگشتند.

وی افزود: در دوره گذشته علاوه بر کمبود قطعات، سوءمدیریت نیز منجر به افزایش تولید خودروهای ناقص شده بود به نحوی که معادل 2 هزار میلیارد تومان، خودرو کف کارخانه وجود داشت و ایران‌خودرو به دنبال یک‌هزار میلیارد تومان منابع مالی می‌گشت.

مدیرعامل ایران‌خودرو تصریح کرد: از ابتدای سال 93 هیچ خودروی ناقصی در کشور تولید نشده و در همین سال نیز بیش از یک‌هزار میلیارد تومان کاهش هزینه صورت گرفت و بدهی از 3 هزار و 700 میلیارد تومان به 2 هزار و 600 میلیارد تومان رسید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *