آخرین اخبار

قیمت طرح ترافیک یک ساله؛ یک میلیون و ۹۱۴ هزار تومان

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران از پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه‌های تاکسی توسط شهرداری خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل از همشهری آنلاین، ابوالفضل قناعتی با اشاره به تصویب یک فوریت نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی گفت: هنوز به طور دقیق این لایحه بررسی نشده، اما پیشنهاد شهرداری برای افزایش قیمت کرایه‌های تاکسی حدود 20 درصد است که اعضای شورا همانند هر سال با افزایش کرایه‌ها متناسب با نرخ تورم موافقت خواهند کرد.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به بررسی لایحه اخذ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک، گفت: این لایحه در کمیسیون عمران بررسی و به تصویب رسیده و در جلسه امروز شورای شهر تهران در خصوص آن رای‌گیری خواهد شد.

قناعتی با اشاره به جزئیات نرخ آرم طرح ترافیک در سال 95 گفت: افرادی که 90 روز مشخص را برای حضور در محدوده طرح ترافیک انتخاب کنند، 486 هزار تومان (بر اساس فرمول 90×300× 1/0.8) پرداخت خواهند کرد.

وی ادامه داد: افرادی که از 90 روز تا 190 روز را انتخاب کنند، یک میلیون و 140 هزار تومان (بر اساس فرمول 190×3000× 2%) و همچنین افرادی که از 190 تا 290 روز را انتخاب کنند یک میلیون و 914 هزار تومان پرداخت خواهند کرد. همچنین افرادی که به طور شناور 90 روز خود را انتخاب کرده و روزهای خود را مشخص نکرده‌اند 729 هزارتومان (486000×1.5%) باید پرداخت کنند.

به گفته قناعتی، درآمد حاصل از اخذ عوارض از تردد در محدوده طرح ترافیک صرف کمک به حمل و نقل ریلی به ویژه مترو خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *