آخرین اخبار

طرح ستاره‌دار کردن خودروها باعث ایجاد رقابت بین خودروسازان می‌شود

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه طرح ستاره‌دار کردن خودروها باعث ایجاد رقابت در بین خودروسازان می‌شود گفت که با توجه به شرایط فعلی و برداشته شدن تحریم‌ها هر طرحی که باعث ایجاد رقابت بین خودروسازان می‌شود را باید به فال نیک گرفت.

به گزارش کارنت، حسین گروسی در گفت‌وگو با  ایسنا، اظهار کرد: باید همت لازم برای افزایش کیفیت خودروها وجود داشته باشد که در این راستا انتظار می‌رود دولت قانون مصوب مجلس در راستای ارتقای سطح کیفیت خودروها را به درستی اجرایی کند. قانونی که در آن کاهش مصرف سوخت خودروها به عنوان یک اولویت دیده شده است. حال اینکه در حال حاضر خودروها در مجموع 82 میلیون لیتر بنزین می‌سوزانند که از این میزان 14.5 میلیون لیتر برای استان تهران است.

گروسی ادامه داد: اگر مصرف بنزین خودروها از صدی 10 به صدی پنج برسد تازه به استاندارد خودروهای دنیا می‌رسیم. البته در حال حاضر مصرف بنزین در کشورهای دنیا به زیر صدی پنج است.

وی طراحی‌های جدید در ظاهر خودروها را عامل دیگری در ارتقاء سطح کیفیت خودروها دانست و گفت: در کنار لزوم ایجاد تنوع در ظاهر خودروها باید خودروسازان به سمت تولید خودروهای برقی با هدف کاهش آلودگی هوا روند، موضوعی که در قانون مصوب مجلس نیز به آن اشاره شده است اما گام موثری در اجرای آن برداشته نشده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تأکید بر اینکه طرح‌هایی همچون ستاره‌دار کردن خودروها باعث ایجاد رقابت می‌شود، گفت: باید با ایجاد رقابت در بین خودروسازان آنها را در جهت حرکت به سمت ارتقای کیفیت خودروها سوق دهیم تا شاهد تولید خودروهایی با مصرف بنزین کم، استحکام زیاد و ظاهر متنوع و جدید باشیم. رسیدن به تمامی این موارد مستلزم حمایت از خودروسازان و ایجاد فضای رقابتی است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *