آخرین اخبار

هیئت مدیره پژو برای بازگشت به ایران تشکیل جلسه می‌دهد

هیئت مدیره شرکت پژو سیتروئن فرانسه در آستانه سفر دو روزه حسن روحانی به فرانسه برای بحث درباره فرصت های تجاری در ایران تشکیل جلسه خواهد داد.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم به نقل از رویترز، یک منبع نزدیک به شرکت پژو سیتروئن فرانسه در آستانه سفر دو روزه حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به فرانسه گفت، احتمالا هیئت مدیره این شرکت روز چهارشنبه برای بحث درباره فرصت های تجاری در ایران تشکیل جلسه خواهد داد.

روحانی این هفته در اولین سفر رسمی خود به اروپا پس از لغو تحریم ها، در راس هیئتی بلندپایه متشکل از وزرا و روسای بنگاه های اقتصادی ایران به ایتالیا و فرانسه سفر کرده است.

در حالی که دولت ایران در اندیشه احیای اقتصاد تحریم زده این کشور است، انتظار می رود در این سفر، قراردادها و موافقتنامه هایی در حوزه های مختلف به ارزش میلیاردها دلار به امضا برسد.

روحانی روز دوشنبه قبل از ترک تهران گفت که انتظار دارد در این سفر قراردادهایی با شرکت های پژو و رنو بسته شود.

پژو سیتروئن، پرفروش ترین شرکت خودروسازی در ایران در دوره قبل از تحریم ها، از اظهارنظر در خصوص احتمال برگزاری نشست هیئت مدیره با موضوع از سرگیری همکاری ها با ایران خودداری کرده است.

سخنگوی پژو گفت: «گفت و گوها ادامه دارد، ما در مورد پیشرفت گفت و گوها اظهار نظر نمی کنیم.»

در همین حال، یک منبع نزدیک به شرکت رنو روز دوشنبه گفت که این شرکت امیدوار است این هفته حداقل با یکی از شرکای ایرانی اش، یعنی ایران خودرو یا سایپا، یادداشت تفاهمی را برای بازاریابی مدل های جدید در این کشور به امضا برساند.

رنو مدتی است مونتاژ خودروهای مدل ساندرو و لوگان خود را در ایران آغاز کرده و قصد دارد مدل های جدیدی نظیر کلیو و کاپتور را در بازار این کشور عرضه کند.

رنو و پژو تنها شرکت های خودروسازی نیستند که قصد دارند پس از تحریم ها وارد بازار ایران شوند. شرکت های آلمانی فولکس واگن و دایملر نیز تلاش دارند جای پایی برای خود در بازار ایران باز کنند.

تیری کوسکاس، رئیس بخش فروش شرکت رنو هفته گذشته گفته بود که بازار  ایران پتانسیل رسیدن به فروش 1.5 تا 2 میلیون دستگاه خودرو در سال را دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *