آخرین اخبار

کدام خودروسازان معتبر جهان به ایران می‌آیند؟

در حالی که خودروسازان معتبر دنیا برای حضور در بازار ایران ابراز تمایل کرده اند کارشناسان معتقدند خودروسازان داخلی باید فرصت همکاری با خودروسازان اروپایی را به سکوی پرتابی برای کیفی شدن محصولات آتی خودشان تبدیل کنند.
به گزارش كارنت به نقل از صدای اقتصاد ،در حالی که خودروسازان معتبر دنیا برای حضور در بازار ایران ابراز تمایل کرده اند کارشناسان معتقدند خودروسازان داخلی باید فرصت همکاری با خودروسازان اروپایی را به سکوی پرتابی برای کیفی شدن محصولات آتی خودشان تبدیل کنند.

همزمان با لغو تحریم های اقتصادی علیه ایران بسیاری از شرکت های معتبر خارجی برای سرمایه گذاری در ایران ابراز تمایل کرده و در همین راستا در ماه های اخیر هیات های تجاری متعددی از کشورهای مختلف به ایران سفر کرده اند.
در همین رابطه بررسی ها نشان می دهد یکی از بازارهای هدف شرکت های معتبر دنیا در ایران بازار خودرو است و در روزهای اخیر اخبار مختلفی درباره حضور برندهای معتبر دنیا در ایران شنیده می شود.

در همین رابطه یک روز پس از لغو تحریم ها گروه صنعتی ایران‌خودرو و شرکت دایملر آلمان، مالک چندین شرکت تابعه و برند بزرگ خودروسازی همچون مرسدس بنز، با امضای یک تفاهمنامه، همکاری استراتژیک خود را برای ایجاد یک شرکت مشترک آغاز کردند. در همین راستا دایملر قصد دارد دفتر خود را در تهران افتتاح کند.

همچنین معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت از اعلام آمادگی شرکت های فولکس،فیات و بنز برای گسترش همکاری ها با خودروسازهای داخلی خبر داده و می گوید هیات های اروپایی که وارد ایران می شوند در کنار رایزنی ها و مذاکرات،پیشنهاداتی را نیز مبنی بر اعلام آمادگی شرکت های خودرو ساز اروپایی همچون فولکس،فیات،بنز و… مطرح کرده اند.

رئیس سازمان گسترش صنایع در خصوص تمایل شرکت های خودرو ساز آسیایی با خودروسازان داخلی گفته است ژاپنی ها و کره ای ها نیز برای گسترش همکاری ها اظهار تمایل کرده اند که البته تحقق این امر منوط به ارزیابی های هر چه بیشتر خواهد بود.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت در پاسخ به سوالی در خصوص صحت و سقم خریداری پارس خودرو از سوی شرکت رنو،گفته است بحث خرید و واگذاری، مطرح نیست بلکه منظور نظر،همکاری در چارچوب قرار دادن سایت و بخشی از امکانات به شرکت رنو است که هنوز در این خصوص به تفاهمات نهایی نرسیده اند.

علاوه بر این یکی دیگر از برندهای خودروسازی معتبر دنیا که قصد ورود مجدد به بازار ایران را دارد پژوی فرانسه است. آنطور که مسئولان ایران خودرو گفته اند مذاکرات برای تولید سه مدل ۲۰۸، ۳۰۱، ۲۰۰۸ از خودروهای پژو در ایران نهایی شده و جای خالی مدل های برتر در قرارداد ایران خودرو با پژو احساس می شود.

در حالی که خودروسازان معتبر دنیا برای حضور در بازار ایران ابراز تمایل کرده اند کارشناسان معتقدند خودروسازان داخلی باید فرصت همکاری با خودروسازان اروپایی را به سکوی پرتابی برای کیفی شدن محصولات آتی خودشان تبدیل کنند.

به گفته کارشناسان با توجه به لغو تحریمها و برقرار شدن سوئیفت، ارتباط مالی مستقیم خودروسازان داخلی با شرکای خارجی مجددا برقرار شده و هزینه‌های خرید و انتقال قطعات کاهش خواهد یافت.

کارشناسان پیشنهاد کرده اند خودروسازان از مزایای ارتباط با خودروسازان اروپایی برای ارتقای سطح تکنولوژی و افزایش کیفیت محصولات آتی که تحت برند خودشان تولید می‌شود، استفاده کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *