آخرین اخبار

بعید نیست قیمت بنزین سال آینده 1300 تومان شود

رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت عنوان کرد:با توجه به صحبت‌های ابتدای سال رئیس‌جمهور مبنی بر افزایش قیمت بنزین با یک شیب ملایم، بعید نیست که قیمت بنزین در سال آینده به 1200 تا 1300 تومان برسد و قیمت بنزین سوپر نیز 1500 تومان شود.

به گزارش كارنت به نقل از اقتصادنیوز،بیژن حاج محمدرضا در خصوص قیمت بنزین در سال آینده و تناسب آن با قیمت CNG عنوان کرد: قیمت CNG در همه جای دنیا 20 درصد قیمت بنزین است. بر این اساس، 20 درصد قیمت بنزین امروزی در ایران، چیزی در حدود 200 تومان می‌شود. این در حالی است که در شرایط فعلی CNG به قیمت 600 تومان ارائه می‌شود که بسیار به قیمت بنزین نزدیک است و با تناسبی که باید میان این دو فرآورده‌ باشد، مغایرت دارد.

وی ادامه داد: بارها در این رابطه به وزارت نفت، انتقادهایی مطرح کردیم اما تنها 50 تومان از قیمت CNG کاسته شد و دوباره به قیمت قبل بازگشت. به همین علت باید یک بازنگری در قیمت CNG صورت گیرد.

وی در خصوص قیمت بنزین در سال 95،‌ عنوان کرد: در شرایط فعلی قیمت نفت خام به شدت افت کرده است و حتی صحبت‌هایی در خصوص رسیدن این قیمت به کانال 20 دلار هم مطرح می‌شود. بر این اساس، با توجه به مصوبه مجلس مبنی بر رسیدن قیمت بنزین به قیمت FOB خلیج فارس (قیمت کالا تا لحظه تحویل روی کشتی) ، به نظر می‌رسد که در شرایط فعلی قیمت به بهترین شکل ممکن است. یعنی قیمت بنزین مناسب و مطابق با FOB خلیج فارس است.

حاج محمدرضا عنوان کرد: شاید بهتر باشد علت اصلی مناسب نبودن قیمت بنزین را نوسانات دلار بدانیم، چرا که در حال حاضر قیمت بنزین در امارات، یک درهم یعنی معادل حدود 900 تومان است.

وی در خصوص قیمت بنزین در سال آینده نیز به اقتصادنیوز گفت: با توجه به صحبت‌های ابتدای سال رئیس‌جمهور مبنی بر افزایش قیمت بنزین با یک شیب ملایم، بعید نیست که قیمت بنزین در سال آینده به 1200 تا 1300 تومان برسد و قیمت بنزین سوپر نیز 1500 تومان شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *