آخرین اخبار

دایملر آلمان برای بازگشت به بازار ایران موافقتنامه امضا کرد

شرکت خودروسازی دایملر آلمان اعلام کرد، در راستای ورود مجدد به بازار ایران، موافقتنامه هایی مقدماتی با شرکت های ایران خودرو دیزل و گروه ماموت به امضا رسانده است.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی دایملر آلمان روز دوشنبه اعلام کرد، در راستای ورود مجدد به بازار ایران، موافقتنامه هایی مقدماتی با شرکت های ایران خودرو دیزل و گروه ماموت به امضا رسانده است.
حوزه های همکاری شامل سرمایه گذاری مشترک برای تولید خودروهای باری مرسدس بنز و اجزای سیستم انتقال قدرت به اضافه تاسیس یک شرکت فروش برای خودروهای باری مرسدس بنز و قطعات آن در داخل ایران است.
به علاوه، طرح هایی برای بازگشت دایملر به عنوان سهامدار به شرکت ایدم، تولید کننده موتورهای دیزلی در ایران وجود دارد.
بر اساس این گزارش، شرکت دایملر تراکس قصد دارد در سه ماهه نخست سال 2016 یک دفتر نمایندگی در تهران ایجاد کند.
دایملر همچنین اعلام کرده، ابتدا قبل از پایان سال خودروهای باری مرسدس بنز آکتروس و آکسور را به صورت قطعات کاملا مجزا و مونتاژ نشده وارد ایران خواهد شد.
دایملر تراکس علاوه بر طرح هایی برای تولید خودروهای مرسدس بنز در ایران همچنین فرصت های عظیمی برای حضور برند میتسوبیشی فوسوی خود به خصوص در بخش خودروهای باری سبک بازار ایران می بیند.
برای گشایش این بازار، دایملر و ماموت یک موافقتنامه توزیع برای برند فوسو منعقد کرده اند.
سابقه حضور شرکت دایملر در بازار ایران به سال های دور برمی گردد. این شرکت  با خودروهای باری مرسدس بنز و خودروهای مسافری خود از سال 1953 در بازار ایران حضور داشته و تنها به دلیل تحریم ها در فاصله سال های 2010 تا 2016 در بازار این کشور حضور نداشته است.
خودروهای بازرگانی مرسدس بنز هنوز هم در ایران حضور دارند و تعداد زیادی از آنها در جاده های ایران دیده می شود. پیشتر دایملر سالانه 10 هزار خودرو در ایران می فروخت که بیشتر آنها خودروهای بازرگانی بودند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *