آخرین اخبار

جی ام،فورد،کرایسلر و تسلا به دنبال حضور در بازار ایران

در حالی که طبق قانون خزانه داری آمریکا، حضور خودروسازان این کشور در ایران همچنان ممنوع است، منابع آگاه خبر می دهند غول های صنعت خودرو آمریکا خواستار لغو این قانون و آمدن به ایران شده اند.

جنرال موتورز، کرایسلر، فورد و تسلا که چهار غول خودروسازی ایالات متحده آمریکا به شمار می روند، از وزارت خزانه داری آمریکا خواسته اند تا مجوز حضور آنها در ایران را صادر کند. خودروسازان آمریکایی که پیش تر نیز اخباری مبنی بر مذاکرات آنها با خودروسازان ایرانی منتشر شد، می خواهند سهمی در بازار پساتحریم خودرو ایران داشته و اجازه ندهند کیک این بازار تنها میان اروپایی ها تقسیم شود.

هرچند شاخه های جهانی خودروسازان آمریکا مانند اوپل آلمان و فورد اروپا مشکل خاصی برای آمدن به ایران ندارند، اما آمریکایی به دنبال حضور مستقیم در این بازار بزرگ خاورمیانه هستند و از همین رو برای لغو تحریم وزارت خزانه داری تلاش می کنند.

حضور آمریکایی ها در ایران البته به نوعی استارت خورده، چه آنکه به تازگی شورولت (یکی از برندهای معتبر جنرال موتورز) مجوز صادرات خودرو به ایران را دریافت کرده و قرار است دو مدل از محصولات این شرکت که در کره به تولید می رسند، راهی بازار خودرو کشور شوند. حالا باید منتظر ماند و دید آیا وزارت خزانه داری آمریکا تحریم علیه ایران را لغو خواهد کرد یا خودروسازان این کشور همچنان باید در انتظار سبز شدن چراغ تحریم باقی بمانند؟

 

منبع: صنعت نویس

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *