آخرین اخبار

احتمال بروز جنگ قیمت در بازار خودرو بعد از اجرای برجام

معاون فروش و بازاریابی کرمان موتور با بیان اینکه بعد از لغو تحریم‌ها جنگ قیمتی در بازار خودرو راه می افتد گفت: یکی از گزینه‌های همکاری فولکس واگن در بازار ایران کرمان موتور است اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست و در حد مذاکره هستیم.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، امیرحسین یزدانی در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه رکود بازار که از اوایل تابستان تشدید شده حجم تولید کارخانجات خودروساز را کاهش داده است، اظهار داشت: در 9 ماهه امسال 25 هزار دستگاه خودرو تولید کرده ایم که این رقم با هدفگذاری شرکت که تولید 60 هزار دستگاه خودرو بود فاصله معناداری دارد. امروز روزانه 150 دستگاه خودرو در کارخانه کرمان موتور تولید می‌شود درحالیکه پیش از رکود کارخانه با سه شیفت کار روزانه 300 دستگاه خودرو تولید می‌کرد.

معاون فروش و بازاریابی کرمان موتور با اشاره به شرایط بازار خودرو در کشور بعد از اجرای برجام، گفت: هنوز هیچ چیز قطعی نیست. اما به اعتقاد بنده چینی‌ها در بازار ایران ماندنی هستند زیرا این خودروها هرساله روند رو به رشد را پشت سر می‌گذارند و محصولات متنوعی را راهی بازار می‌کنند.

یزدانی با بیان اینکه بعد از لغو تحریم‌ها جنگ قیمتی در بازار خودرو اجرا خواهد شد، افزود:در این شرایط خودروهای چینی با قیمت مناسب می‌توانند تا حدودی سهم بازار را در اختیار خود قرار دهند. البته حضور برندهای مختلف بعد از لغو تحریم‌ها در بازار ایران فروش خودروهای چینی را تحت الشعاع قرار می‌دهد. اما این موضوع خللی در سرعت فعالیت این شرکت‌ها در بازار ایران نخواهد داشت.

وی در رابطه با همکاری فولکس واگن با شرکت کرمان موتور، اظهار داشت: یکی از گزینه‌های همکاری فولکس واگن در بازار ایران کرمان موتور است اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست و در حد مذاکره هستیم.

معاون فروش و بازاریابی کرمان موتور با اشاره به اینکه در حال حاضر محصولات این شرکت حدود 20 درصد داخلی سازی شده‌اند، گفت: براساس الزامات وزارت صنعت هر ساله باید داخلی سازی محصولات بیشتر شود و ما نیز در همین راستا تا حد امکان از قطعه سازان داخلی خود در تولید محصولات خود استفاده می‌کنیم.

یزدانی با اشاره به اینکه در حال حاضر محصولات این شرکت کاملاً اقتصادی و منطقی است، تصریح کرد: نمی‌توانیم در مورد آینده قیمت محصولات خود پیش بینی داشته باشیم زیرا هر روز نوسانات نرخ دلار و تغییرات در بازار اتفاق می‌افتد اما در مجموع تلاش می‌کنیم محصولات خود را با قیمتی معقول راهی بازار کنیم.

برچسب ها

یک نظر

  1. البته بعد از اجرای برجام فکر نکنم دیگه کسی خودروهای چینی رو بخره مگر اینکه با قیمتهای واقعی به دست مردم برسند و یا اینکه از دم قسط به قیمت نقدی به فروش بروند
    الان رنو ساندرو با ام وی ام 315 تقریبا از نظر فنی و مشخصات در یک رده قیمتی هستند البته رنو موتور 1600 داره ولی ام وی ام 1500 سی سی هستش خب الان که هنوز برجام اجرایی نشده در یک رده هستند خب معلومه که مردم اگر اطلاع داشته باشند عمرا سراغ اسباب باری چینی تحت عنوان خودرو نمیروند مردم مطمن باشید دنبال برندی میروند که در کل دنیا استفاده میشه نه برندی که حتی خود چینیها هم نمیخرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *