آخرین اخبار

خسرو تاج: خودرو جزء کالاهای ممنوعه وارداتی از آمریکا نیست

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد ممنوعیت واردات کالا از آمریکا و این که چگونه این مجوز صادر شده، گفت: تا ‌آنجا که اطلاع دارم خودرو جزء لیست کالاهای صنعتی ممنوعه قرار نگرفته است و بنابراین مشمول محدودیت نیست.

به گزارشكارنت به نقل از فارس ، طی دو ماه گذشته مقام معظم رهبری بر ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از آمریکا تأکید داشتند که پس از آن وزارت صنعت، معدن و تجارت نام ۲۲۷ قلم کالا که واردات آن از آمریکا ممنوع خواهد بود را به سازمان توسعه تجارت ابلاغ کرد.

طی چند روز اخیر سازمان توسعه تجارت خبری را تحت عنوان مجوز واردات دو نوع خودروی شورلت بر روی خروجی خود قرار داد که به نظر می‌رسید با این بخشنامه در تناقض است.

موضوع را از مجتبی خسروتاج قائم‌مقام وزیر صنعت جویا شده و پرسید علیرغم ممنوعیت واردات کالا از آمریکا چگونه این مجوز صادر شده است.

وی گفت: تا ‌آنجایی که اطلاع دارم خودرو جزء لیست کالاهای صنعتی ممنوعه که به سازمان توسعه تجارت معرفی شده قرار نگرفته است و بنابراین مشمول محدودیت نیست.

وی داشتن نمایندگی را یکی از پیش‌شرط‌های مجوز واردات خودرو عنوان کرد و افزود: از آنجایی که هیچ برندی آمریکایی در ایران نمایندگی مجاز ندارند، یک واسطه عمانی نمایندگی این دو برند شورلت را در ایران ایجاد کرده و توانسته است، امکان واردات را فراهم آورد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *