آخرین اخبار

تنها با 80 میلیون تومان خود را مرفه جلوه دهید

این روزها خرید خودروی 80 میلیون تومانی، با توجه به شرایط بازار، فردی را مرفه نشان نمی‌دهد. حتی خودروهای 100 میلیون تومانی هم باتوجه به ماشین‌های 500 میلیون تومانی، درجه اعتبار مالی را به رخ دیگران نمی‌کشند. ولی می‌توان با همان 80 تا 90 میلیون تومان خود را چنان جلوه داد که گویا یکی از میلیاردهای ایران هستید! کافی است با 85 میلیون تومان یک دستگاه فیات 500 بخرید. خودرویی که از جانب شرکت بالای 91 میلیون تومان قیمت دارد و در بازار آزاد گاهی با 80 میلیون تومان دادوستد شده است.

این ماشین کوچک که برای استفاده شهری در جهان استفاده می‌شود، بدیهی است مالک آن باید خودرویی مناسب برای میهمانی‌ها و سفرهای برون‌شهری داشته باشد. وقتی به مشخصات فیات 500 نگاه می‌کنید و کارایی آن را می‌سنجید، به این مسئله پی می‌برید که در نوع استفاده، مانند خودروهای داخل شهری است که زیر 25 میلیون تومان قیمت دارند. از نظر فنی هم خودروی 68 اسب‌بخاری نمی‌تواند آن چنان همه‌کاره و پر استفاده باشد.

بنابراین بدیهی است خریداران این محدوه قیمتی از خودرو، به ندرت سراغ این خودروی کوچک می‌روند. زیرا برای آنها استفاده از این گونه خودروها، آن هم با قیمتی بیش از 80 میلیون تومان توجیهی ندارد. البته کیفیت فیات برای جهان اثبات شده است و هر کس می‌داند فیات 500 به عنوان خودرویی محبوب و پرفروش در بازار خودروهای کوچک شناخته می‌شود. اما قیمت نسبتا بالای این خودرو در ایران باعث شده است هر کس که مالک آن است، از دید مردم فردی مرفه و میلیاردر دیده شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *