آخرین اخبار

خرید خودرو یا هندوانه در بسته!

بازار خودروهای صفر ایران بازه‌ای بین 19 میلیون و 500 هزار تا 4 میلیارد تومان را دارد. این درحالی است که در 99درصد اوقات برای خرید خودروی صفر شما تجربه و دید ملموسی برای خرید خودروی مورد نظر ندارید.

در اکثر کشورهای پیشرفته جهان، برندهای خودروسازی، محصولات خود را قبل از خرید مشتری، برای تست آماده می‌کنند و مشتریان قبل از انتخاب تجربه‌ای هرچند کوتاه از خودروی موردپسندشان به‌دست می‌آورند.

این مسئله باعث می‌شود که شکایت مشتریان از خودرو کمتر شود و با آگاهی کامل‌تری به سراغ خرید خودرو مورد نظر بروند.

ولی ما در بازار ایران شاهد این قضیه نیستیم و می‌بینیم که اکثر مشتریان بازار در رده‌های قیمتی مختلف، خودرویی را فقط از روی تجربه دیگران و مقالات انتخاب می‌کنند و بعد از خرید شاید آن طور که باید و شاید راضی نیستند. با یک مثال به این موضوع می‌پردازیم.

در نظر داشته باشید فردی با 160 میلیون تومان، یک توسان صفر کیلومتر می‌خرد. احتمال آن وجود دارد که با جستجوی اینترنتی و تحقیقات به این سبک به نتایجی در مورد توسان رسیده باشد. حال بعد از خرید خودرو و کمی رانندگی، سواری خودرو آن طور که فکرش را می‌کرده نرم نبوده است و او را تا حدی اذیت می‌کند!
باوجود اینکه این روزها برخی شرکت‌های واردکننده خودرو، شرایط را برای تست مشتریان فراهم می‌کنند، ولی این مقدار کم است و به شکل متداوم برگزار نمی‌شود. البته باید گمرک هم با واردکنندگان همکاری لازم را انجام دهد تا آن‌ها هم خودروهایی با تعرفه کمتر جهت تست به نمایندگی‌های خود بیاورند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *