آخرین اخبار

قانون معافیت پنج‌ ساله خودروها از گرفتن معاینه فنی اشتباه بزرگ مجلس هشتم بود

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس قانون معافیت پنج‌ساله خودروها از گرفتن معاینه فنی را اشتباه جدی و بزرگ مجلس هشتم توصیف کرد و افزود: با شدت گرفتن آلودگی هوا طی روزهای گذشته کمیسیون انرژی مجلس نهم از سوی رییس مجلس ماموریت یافت تا این قانون اشتباه را بازنگری کرده و نظرات پیشنهادی خود را در قالب طرح دو فوریتی به صحن علنی مجلس ارائه دهد.

به گزارش کارنت، بهروز نعمتی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: در قانون معافیت پنج‌ساله خودروها از گرفتن معاینه فنی از بسیاری استانداردها چشم‌پوشی شد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس هشتم باید قبل از معافیت پنج‌ساله خودروها از گرفتن معاینه فنی به آثار منفی این تصمیم بر شدت گرفتن آلودگی هوا فکر می‌کردند، گفت: مجلس هشتم در تصویب معافیت پنج‌ساله خودروها از گرفتن معاینه فنی از بسیاری مسائل چشم‌پوشی کرد که نتیجه آن نیز اثرات منفی بسیار جدی بر محیط زیست و سلامتی شهروندان بود. 10 درصد این اقدام مجلس هشتم به نفع مردم و 90 درصد بنابر مصلح‌اندیشی‌های دیگر بود.

وی با ابراز تاسف از زیر بار نرفتن مدیران اجرایی و تقنینی، گفت: در حالی که مردم طی 26 روز گذشته نگرانی‌های زیادی بابت آلودگی هوا و تبعات بهداشتی و زیست‌محیطی آن داشتند اما هیچ یک از مسئولان اجرایی و تقنینی زیر بار مسئولیت این مساله نرفتند.

به اعتقاد این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم همزمان با لغو قانون معافیت پنج‌ساله خودروها از گرفتن معاینه فنی باید اقدامات کوتاه مدت و میان مدت موثری در افزایش کیفیت مصرف سوخت خودروهای داخلی، ارتقاء کیفیت بنزین و گازوییل تولیدی و وارداتی، خروج کارخانجات مزاحم و آلوده از محدوده کلان‌شهرها و خروج خودروهای فرسوده انجام شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *