آخرین اخبار

فرآیند تولید در ایران‌خودرو و سایپا معیوب است

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: خودروسازان جهانی باید مستقل از دو شرکت ایران خودرو و سایپا محصولاتشان را در ایران تولید کنند زیرا فرایند تولید در این دو شرکت، معیوب است.

به گزارش کارنت، علی خاکساری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برای افزایش کیفیت خودروهای داخلی باید انحصار تولید خودرو در کشور از بین برود که لازمه آن نیز تولید مستقل خودروسازان جهانی در ایران است.

وی با بیان اینکه خودروسازان جهانی در صورت تولید در ایران خودرو و سایپا درگیر فرایند معیوب و خودروهای قدیمی در حال تولید در این دو شرکت خواهند شد، خاطرنشان کرد: این در حالی است که در صورت رقابتی شدن تولید خودرو در کشور، این دو خودروساز نیز مجبور به توقف تولید خودروهای قدیمی و بی‌کیفیت خواهند شد.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: در صورت تولید مستقل خودروسازان جهانی، شاهد منافعی چون رفع انحصار از تولید خودرو، افزایش کیفیت خودروهای داخلی و همچنین واقعی شدن قیمت این محصولات خواهیم بود.

وی افزود: با فعالیت و سرمایه‌گذاری مستقل خودروسازان جهانی در کشور شاهد رشد اقتصادی، ایجاد ارزش افزوده و به‌ویژه افزایش اشتغال خواهیم بود.

خاکساری با بیان اینکه خودروهای قدیمی در حال تولید در کشور باید با خودروهایی با فن‌آوری روز دنیا از نظر ایمنی، امکانات رفاهی و زیست محیطی جایگزین شوند، تصریح کرد: لازمه تحقق این اهداف وجود عزم لازم برای رفع انحصار از فرایند تولید خودرو در کشور است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *