آخرین اخبار

خودروسازها به جای صادرات، به فکر ارتقا کیفیت باشند

در حالی که خودروسازان با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند، صادرات خودرو اهمیت چندانی ندارد و بهتر است فعالان این حوزه تمام تلاش خود را بر روی بالا بردن کیفیت خودروها بگذارند. کیفیتی که میزان آن در حدی است که مسئولان مربوطه مانع از انتشار گزارش کیفی خودروها در ماه های اخیر شدند.

امروزه در اقتصاد جهانی، تولید و صادرات نقش بسزا و مهمی را در چارچوب هر اقتصاد سالمی ایفا می کند. نقش صادرات و اهمیت آن در زمینه رشد و شکوفایی اقتصاد کشورهای در حال توسعه به خوبی شناخته شده است. در این بین یکی از صنایعی که از مدت ها پیش، سهم بسزایی در صادرات غیر نفتی کشورهای پیشرفته و توسعه یافته مانند آمریکا، ژاپن، آلمان و حتی کشورهای تازه صنعتی شده مانند ترکیه، مالزی به خود اختصاص داده، صنعت خودرو است. در ایران نیز هم زمان با روی آوردن مسئولان و سیاست گذاران کشور به راهبردهای توسعه صادرات غیر نفتی، صادرات محصولات صنعت خودرو نیز مورد توجه قرار گرفته است.

در همین راستا، روز گذشته معاون صادرات ایران خودرو اعلام کرد:  این شرکت با امضای قرارداد با بخش خصوصی الجزایر، فروش خط تولید و انتقال خدمات فنی مهندسی به این کشور را آغاز کرد. قرار است در فاز اول این قرارداد، محصولات ایران خودرو شامل دنا، سورن، رانا و آریسان به صورت خودروی نیمه آماده (اس. کی. ی۲) به الجزایر ارسال و در خط الجزیره مونتاژ شود. شریک ایران خودرو در الجزایر شرکت «فمووال» است که پیشنهاد احداث یک خط مونتاژ کامل شامل سالن های رنگ، بدنه و مونتاژ را نیز به ایران خودرو داده و سرمایه گذاری توسط طرف الجزایری صورت می گیرد.

سیاست هایی که شرکت های خودروسازی برای بدست آوردن بازارهای هدف و جذب سرمایه گذاری دیگر کشورها اتخاذ می کنند، خوب است، اما در کنار آن باید کیفیت محصولات نیز ارتقا یافته و مصرف کننده داخلی نیز به تبع آن محصولی با کیفیت را خریداری کند. اما خودروهای ساخت داخل از نظر رقابت کیفی در سطح پایین و غیر قابل مقایسه ای با خودروهای خارجی قرار دارند، در صورتیکه از نظر قیمت بسیار بالاتر از این خودروها در کشورهای تولید کننده هستند.

همچنین این قرارداد در حالی منعقد شده است که سال گذشته شرکت رنو، به منظور افزایش حضور در دومین بازار بزرگ خودروی آفریقا، نخستین کارخانه خودروسازی خود در الجزایر را افتتاح کرد. کارخانه ای که سالانه 25 هزار دستگاه رنو برای بازار الجزایر تولید می کند.

با توجه به کیفیت خودروهای تولیدی و وجود رقبا در الجزایر، باید منتظر بمانیم که آیا آرزوهای آرمانی صنعت خودرو در باب صادرات محقق می شود یا خیر؟

منبع:مجله ماشين

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *