آخرین اخبار

اختصاص وام به خودرو تبعیض نبود/اجرای بد دولت بی‌اعتمادی ایجاد کرد

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه نیت اجرای مرحله اول طرح خروج از رکود در بخش خوردو، ایجاد تبعیض نبوده است گفت: دلیل این امر سهم زیاد خودرو سازی و صنایع وابسته در کل صنعت کشور است.

به گزارش کارنت، رضا رحمانی در گفت‌و‌گو با تسنیم با  اعلام این مطلب اظهار کرد: بسته‌ای که دولت برای خروج از رکود ارائه داد، همه اقداماتی که برای خروج از رکود باید ارائه می‌شد نیست و نباید باشد .

وی افزود: درمجموع نباید از این طرح خروج از رکود دولت انتظار داشت که تمام مشکلات رکود  اقتصاد کشور را بر طرف کند.

رحمانی با بیان اینکه این طرح قبل از اجرا نباید اعلام می‌شد، خاطر نشان کرد: اجرای این طرح نیز توسط دولت به درستی صورت نگرفت و نباید برای بخش های اقتصادی توقع ایجاد می‌شد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: نحوه اجرای طرح خروج از رکود دولت، تبعات اجتماعی داشت و باعث بی اعتمادی مردم ‌شد.

رحمانی با بیان اینکه دولت دلیل به تاخیرافتادن ارائه تسهیلات به سایر کالاها را مشکلات مالی می‌داند، اظهار داشت: صنعت خودرو فارغ از عملکرد صنعت خودرو سازی کشور، نقش 20 درصدی در صنعت کشور دارد، همچنین این صنعت به همراه قطعه سازی سهم زیادی مانند ساختمان و معدن در اشتغال دارد.

وی اظهار داشت: اینکه مرحله اول طرح خروج از رکود در بخش خوردو اجرا شد، نیت  ایجاد تبعیض نبوده است، بلکه ناشی از در نظر گرفتن سهم خودرو سازی و صنایع وابسته در صنعت کشور است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *