آخرین اخبار

بهار خودرو به آئودی Q5 هایی که فروخته، خدمات می دهد

حضور برند آئودی در ایران همیشه با مسائلی همراه بوده است. می‌گذرد از آن دوره که می‌شد کمی راحت‌‌تر با ماشین‌های این برند آلمانی در ایران سر و کله زد. با آزادسازی مجدد واردات خودرو شاهد بودیم آئودی TT در تعداد محدود وارد ایران شد و دیگر خبری از آئودی نشد تا سال گذشته!

همین چند وقت پیش خبرهایی از گوشه و کنار به‌گوش می‌رسید که چند شرکت‌ قصد واردات مجدد آئودی را در ایران دارند. ولی با گذشت زمان ثابت شد که آمدن آئودی Q5 با مدل 2016 به همت مسئولان شرکت بهارخودرو صورت گرفته است.

شرکتی که از بین سایر واحدهای بازرگانی توانست در مدت کوتاهی Q5 را به ایران بیاورد و خدمات این خودرو در کنار عرضه تامین کند. در پی انتشار احداث نمایندگی آئودی در جاده مخصوص و ابراز واکنش‌های مختلف، این بار گفت‌وگویی تلفنی را با کیا حسین‌شاهی، مدیرعامل بهارخودرو، انجام دادیم تا در خصوص فعالیت این شرکت با او صحبت داشته باشیم. طبق گفته حسین‌شاهی، آئودی Q5های وارد شده در مدت کمی توانستند مجوزهای مربوطه را اخذ کنند و با ارائه استاندارد یورو7 که بالاترین سطح استاندارد آلایندگی و محیط زیست است، نهادهای مربوطه مجوز شماره‌گذاری این خودرو را انجام دادند. تمام خودروهای وارد شده از جانب بهارخودرو با مدل 2016 است و تا امروز نزدیک به 70 دستگاه از این خودرو در سطح کشور با پلاک ملی در حال تردد هستند و به زودی بقیه خودروهای این شرکت برای شماره‌گذاری آماده می‌شوند.

او افزود: شرکت بهارخودرو، مذاکره‌ای مستقیم با کمپانی آئودی صورت داد و توانست از طریق یکی از کشورهای اروپایی نمایندگی آئودی را برای ایران در دوران تحریم دریافت کند. با توجه به اینکه فعالیت‌های خودرویی در شرایط پساتحریم باید با کمپانی مادر صورت بگیرد، شرکت بهارخودرو به درخواست خود در مرکز اصناف وزارت بازرگانی در تاریخ 21 شهریور 94 فعالیت خود را با برند آئودی به حال تعلیق در آورد تا تکلیف جهت‌گیری به این نوع فعالیت‌ها مشخص شود. حسین‌شاهی گفت: هم چنان امکان تجدید قرار با کمپانی آئودی برای بهارخودرو وجود دارد و فعالیت‌های خودرویی بهارخودرو با روندی صعودی در حال شکل‌گیری است.
وقتی با مدیرعامل بهارخودرو در خصوص نحوه خدمات پس از فروش آئودی صحبت کردیم، به این مسئله اشاره کرد که تمام خودروهای این شرکت مرکز خدمات پس از فروشی در خیابان ایرانشهر، تقاطع سمیه دارند و خدمات مربوط به Q5 با 5 سال یا 150 هزار کیلومتر گارانتی ارائه می‌شود. او در خصوص این موضوع اضافه کرد: تنها دستگاه دیاگ معتبر مخصوص خودروهای آئودی در نمایندگی بهارخودرو وجود دارد و هیچ نگرانی برای به‌روزرسانی و خدمات معتبر برای Q5 نیست.
صحبت‌ها را به سمتی بردیم تا که سرنخ‌هایی از حضور رسمی آئودی در ایران کسب کنیم. در همین صحبت‌ها، حسین‌شاهی به نکاتی قابل توجه اشاره کرد. او گفت: با توجه به اینکه از اسفند 93، بهارخودرو عرضه‌کننده محصولات آئودی در ایران بوده و ارتباط مستقیمی با کمپانی داشته است، اطلاعاتی در خصوص نحوه همکاری جدید آئودی با ایران را در شرایط پساتحریم دارد. برای همین می‌توانم بگویم که هر اتفاقی برای آئودی در ایران بیفتد، احتمال عرضه محصول تا قبل سال 95 در ایران وجود ندارد و واردات آئودی توسط نمایندگان جدید به بعد از فروردین 95 موکول می‌شود و همچنان فروش آئودی در بازار ایران با گارانتی بهار‌خودرو صورت می‌گیرد. به نقل از مدیرعامل آئودی «کمپانی آئودی به طور رسمی اعلام کرده است فعلا با هیچ شرکتی قرارداد همکاری ندارد.»
او در خصوص فروش Q5 مدل 2016 گفت: شرایط فروش برای Q5 همچنان از جانب بهار‌خودرو ارائه می‌شود و در حال حاضر مشغول فروش و شماره‌گذاری این خودروها هستیم. Q5 هم با رنگ‌های مختلف در ایران عرضه می‌شود و قیمت 385 تا  415 میلیون تومان را به خود اختصاص داده که با توجه به امکانات خودرو این قیمت تعیین شده است.
در پایان حسین‌شاهی به این مسئله اشاره کرد که فعالیت‌های خودرویی بهارخودرو همچنان ادامه دارد و به زودی شاهد خبرهای خوبی از جانب این شرکت خواهیم بود.

منبع:روزنامه دنياي خودرو

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *