آخرین اخبار

انتقاد وزارت صنعت از خودروسازان؛ عیب‌های تکراری را رفع کنید

مدیرکل پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت ضمن تاکید بر رفع عیوب تکراری خودروها توسط عرضه کنندگان گفت: قبل از این که مصرف کنندگان و ناظرین قانونی در خصوص عیبهای پیش آمده در خودروهای تولیدی تذکر دهند، باید خودروسازان این قضیه را پیشگیری نمایند.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، جلسه مشترک دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن وتجارت با مدیران ارتباط با مشتری(CRM) خودروسازان کشور و واردکنندگان، به منظور بررسی آخرین وضعیت نحوه ارائه خدمات به مصرف کنندگان برگزار شد.

محمد رضا عبداللهی  مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات  وزارت صنعت، معدن وتجارت در این جلسه گفت:  اجرای بندهای قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و آیین نامه اجرایی مربوطه لازم و ضروری است.

وی ضمن تاکید بر رفع عیوب تکراری خودروها توسط عرضه کنندگان گفت: قبل از این که مصرف کنندگان و ناظرین قانونی در خصوص عیبهای پیش آمده در خودروهای تولیدی تذکر دهند، باید خودروسازان این قضیه را پیشگیری نمایند.

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات  وزارت صنعت، معدن وتجارت با اشاره به دو وظیفه اساسی واحدهای ارتباط با مشتریان شرکت‌های خودروساز؛ گفت: یکی وظیفه ذاتی است که با رعایت اصل مشتری مداری ؛ رقابت پذیری ؛ تولید بیشتر و تصاحب سهم بیشتر بازارمی بایست بندهای قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و آیین نامه اجرایی مربوطه  را رعایت کنند و دیگری اعلام به موقع بازخورد نظرات مصرف کنندگان به حوزه‌های کیفی، طراحی، تولید و … است تا نسبت به رفع این مشکلات و جلوگیری از بروز مجدد آن اقدام نمایند.

عبداللهی در بخش دیگری از سخنان خود ، تصریح کرد : وزارت صنعت، معدن وتجارت در پیگیری نحوه ارایه خدمات پس از فروش خودرو رویکرد کاملا حمایتی داشته  چرا که ارایه خدمات بهتر و موثر در اسرع وقت به مشتریان می‌تواند به برند و نام شرکت خودروساز ، اعتبار بیشتری اعطا کند.

وی در راستای اجرای آیین نامه مصوب دولت ضمن تاکید بر انجام آموزش‌های مستمر برای کلیه دست اندرکاران واحدهای فروش و خدمات پس از فروش خودرو گفت: کلیه ارکان موثر در این فرآیند می‌بایست در شمول آموزش‌های لازم قرار گیرند.
مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات  وزارت صنعت، معدن وتجارت در ادامه گفت: با تغییر رفتار خودروسازان مردم نیز همراهی نموده و اعتماد لازم را به خودروسازان داخلی کشور خواهند نمود.

به گفته عبداللهی ؛ می بایست واحدهای ارتباط با مشتری زمان پاسخگویی به شکایات واصله را به حداقل رسانده و همچنین در قراردادهای فروش باید  مشتریان خودرو را از حقوقشان در چار چوب قانون حمایت از مصرف کنندگان مطلع نمایند.
وی در پایان از روند رو به رشد سرعت بخشیدن به پاسخگویی به شکایات مشتریان و پذیرش در حد قابل توجهی از موارد شکایات ارجاعی توسط وزارت متبوع و اقدامات اصلاحی متناسب خودروسازان و عرضه کنندگان در این موارد تقدیر و تشکر نمود.
برپایه این گزارش ؛ درادامه این جلسه نمایندگان هر کدام از شرکتهای خودرویی کشور به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود پیرامون  نحوه خدمات رسانی به خریداران خودرو پرداختند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *