آخرین اخبار

پرداخت جریمه تاخیر به مشتریان خودرو

رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت : انتظار می رود تصویب اصلاحیه آیین‌نامه قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو موجب حمایت بیشتر از مصرف کنندگان  خودرو شود.

محمد جعفری با توجه به افزایش برخی ضوابط و استانداردهای جدید در اصلاحیه آیین نامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو افزود : در اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، برخی از کاستی‌ها و ابهامات موجود در آیین نامه پیشین برطرف شده است.

وی تصریح کرد : در آیین نامه جدید زمان‌بندی و ضوابط برای فروش و پیش‌ فروش خودرو در کشور تعیین شده چنانچه با اجرایی شدن آیین نامه جدید، عرضه‌کنندگان خودرو در کشور در صورت وجود تاخیر در تحویل خودروهای فروخته شده ملزم به پرداخت جریمه تاخیر به مشتریان خواهند بود.

وی اظهار داشت : اصلاحیه آیین‌نامه قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو دربرگیرنده برخی ضوابط و استانداردهای جدید برای عرضه‌کنندگان خودروهای داخلی و وارداتی در کشور است.

وی تاکید کرد : پیش بینی می شود اصلاحیه ای که در آیین نامه قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو صورت گرفته به حفظ و رعایت حقوق حقوق مصرف‌کنندگان کمک نماید.

وی با اشاره به لزوم نظرات دقیق وزارت صنعت و معدن بر اجرای این قانون گفت : انتظار می رود که وزارت صنعت، معدن و تجارت نظارت لازم را بر اجرای درست و دقیق این قانون نماید تا شاهد رعایت حقوق مصرف‌کنندگان خودرو از سوی شرکتها باشیم.

رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان افزود : از آنجا که اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو تمامی عرضه‌کنندگان خودرو را شامل می شود امید است این قانون از سوی کلیه خودروسازان و واردکنندگان به درستی اجرایی شود.

 

منبع: خبرخودرو

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *