آخرین اخبار

سکوتی برای سیمبل

شرکت نگین خودرو در حالی رنو سیمبل را به مشتریان تحویل داد که کمتر کسی متوجه حضور این خودرو در بازار شد. به گزارش کارنت این روزها در بازار آزاد، رنو سیمبل 78 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است و این در حالی است که قیمت نسخه فول آن توسط شرکت نگین خودرو 76 میلیون و 900 هزار تومان تعیین شده است و تنها اختلاف قیمت یک میلیون تومانی در بازار دارد.

با توجه به این شرایط، به‌صرفه است که خریداران این خودرو به بازار آزاد مراجعه کنند، زیرا خودرویی موجود را تحویل می‌گیرند که آماده پلاک است و دیگر لازم به انتظار برای تحویل خودرو نیست. همین حاشیه سود کم برای بازار، نشان‌دهنده این است که سیمبل هم مانند برادران دیگر نگین خودرویی خود در بازار است. خودروهایی که فروش خوبی در بازار آزاد ندارند و احتمالا در فروش نسخه کارکرده، مالکین متحمل ضرر سنگینی می‌شوند.

این خودرو از نظر فنی بسیار به تندر90 و رنو ساندرو شبیه است و فقط در ظاهر و کمی‌ در اتاق با نمونه‌ داخلی فرق دارد. پنج سال یا 150 هزار کیلومتر گارانتی از دیگر ویژگی‌های رنو سیمبل نسبت به نمونه‌های مصحولات داخلی است. این خودرو به موتور 6/1 لیتری 105 اسب بخاری مجهز است و گیربکس چهار دنده اتوماتیکی مانند گیربکس تندر90 و ساندرو دارد. در داخل کابین امکاناتی نظیر سیستم تهویه اتوماتیک، کروزکنترل و لیمیتد، مانیتور و تودوزی دو رنگ استفاده شده است.

در ظاهر خودرو هم امکانات به‌روزی مثل سنسور پارک عقب و دی‌لایت در کاسه چراغ جلو دیده می‌شود. در اصل سیمبل 78 میلیون تومانی، خودرویی مناسب برای افرادی است که به خودروهای چینی اعتماد ندارند و ترجیح می‌دهند، خودرویی معمولی با برندی معتبر داشته باشند.

حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *