آخرین اخبار

حضور جدی پژو در ایران

سفر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران به فرانسه در حالی به‌دلیل حوادث تروریستی پاریس به تعویق افتاد که گفته می‌شود در این سفر، قرار بر نهایی کردن قرارداد ایران‌خودرو و پژو بوده است.

آن‌طور که منابع آگاه عنوان می‌کنند، در این سفر قصد بر آن بوده تا تکلیف مذاکرات ایران‌خودرو و پژو نهایی و به اصطلاح امضای دو طرف پای قرارداد مربوطه حک شود.

به گفته این منابع، حتی برخی مسوولان ایران‌خودرو به همراه تیم مذاکره‌کننده این شرکت، زودتر از رئیس‌جمهوری راهی فرانسه شدند تا مقدمات امضای قرارداد را فراهم کنند، اما حوادث تروریستی پاریس سبب لغو سفر روحانی شد و به تبع آن، نهایی شدن قرارداد مربوطه، به تعویق افتاد. این در شرایطی است که گفته می‌شود در سفر آتی روحانی به فرانسه، قرارداد میان ایران‌خودرو و پژو نهایی خواهد شد. به گفته منابع آگاه، روحانی تا چندی دیگر راهی پاریس خواهد شد و تیم مذاکره‌کننده ایران‌خودرو نیز وی را در این سفر همراهی خواهند کرد تا پس از یک سال و نیم مذاکره، قرارداد جدید میان این شرکت با پژو امضا شود.

ایران‌خودرو و پژو پس از توافق هسته‌ای ژنو، مذاکرات با یکدیگر را آغاز کردند و قرار شد پس از لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، همکاری و شراکت خود را البته در شکل و شمایلی جدید از سر بگیرند.

طبق اخبار رسیده، تاسیس شرکتی مشترک با سهم 50-50، صادرات از ایران و همچنین تولید با ساخت داخل بالا، از جمله شروط ایران‌خودرو برای شراکت دوباره با پژو بوده و ظاهرا خودروساز فرانسوی نیز همه این شرایط را پذیرفته است.

هر چند دو طرف هنوز تاریخی رسمی و دقیق برای آغاز شراکت دوباره‌شان اعلام نکرده‌اند، اما به گفته منابع آگاه، پس از سفر رئیس‌جمهوری به فرانسه و امضای قرارداد، همکاری تازه این دو خودروساز آغاز خواهد شد و طی آن، پنج محصول جدید پژو راهی ایران می‌شود.

منبع: دنياي اقتصاد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *