آخرین اخبار

جریمه ۴۰ هزار تومانی برای پارک خودروهای غیرمجاز در محل توقف خودروی معلولان

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور فاتب گفت: ایستادن برای وسایل نقلیه غیر از پلاک معلولان، در معابری که تابلوهای «توقف ممنوع غیر از خودرو های پلاک معلولان» نصب شده، ممنوع است و جریمه 400 هزار ریالی خواهد داشت.

به گزارش کارنت، سرهنگ مراد مرادی رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور فاتب در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامیخبرگزاری فارس با اشاره به روز جهانی معلولان اظهار داشت: این افراد برای تردد در معابر با مشکلاتی مواجه هستند که امیدواریم مدیریت شهری در بهسازی و مناسب سازی معابر، تعبیه سیستم های حمل و نقل مناسب و همچنین طراحی مبلمان شهری تلاش بیشتری کند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور فاتب با بیان این مطلب که پلیس راهور، آمادگی لازم در جهت احقاق حقوق این بخش از جامعه را دارد، تصریح کرد: در معابر، خیابان‌ها و محل‌هایی که به لحاظ اداری، اقتصادی و بهداشتی نیاز به تردد و مراجعه معلولان وجود دارد، تابلوهای «توقف ممنوع غیر از خودرو های پلاک معلولان» در معابر نصب شده که رانندگان معلول در این محل‌ها و فضاهای اختصاصی مجاز به پارک خودروی خود هستند.

سرهنگ مرادی اعلام کرد: ایستادن برای وسایل نقلیه غیر از پلاک معلولان، در معابری که تابلوهای توقف ممنوع غیر از خودرو های پلاک معلولان نصب شده ، ممنوع است و جریمه  400 هزار ریالی خواهد داشت؛ اگر چنانچه بر روی تابلو کلمه حمل با جرثقیل الصاق شده باشد وسیله غیر مجاز در محل پارک معلولان به پارکینگ منتقل خواهد شد.

این مقام ارشد اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: از پارک خودرو در مکان هایی که فضای پارک اختصاصی خودروی معلولان است به لحاظ رعایت حقوق شهروندی جداً‌ خودداری کنند و در عبور از تقاطع ها به هنگام عبور معلولان و نابینایان، حق تقدم آنها را رعایت کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *