آخرین اخبار

تولید انواع خودرو در هشت‌ماهه امسال چقدر کاهش یافت؟

بررسی آمار تولید خودرو در هشت ماه گذشته نشان می‌دهد که تا پایان آبانماه در مجموع 604 هزار دستگاه انواع خودرو در کشور به تولید رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 16.2 درصد کاهش نشان می دهد.

وزارت صنعت با انتشار آمار تولید خودرو اعلام کرد که رشد تولید انواع خودرو سواری، وانت، مینی بوس، اتوبوس و کامیون در آباماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل 16.2 درصد کاهش داشته است.

این آمار که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شده بیانگر آن است که در هشت ماه گذشته خودروسازان کشور نزدیک به 554 هزار دستگاه انواع خودرو سواری به تولید رسانه‌اند که نشان می‌دهد نسبت به مدت مشابه سال قبل 9.4 درصد کاهش تولید داشته است.

بررسی کارنامه دو خودروساز بزرگ کشور نشان می‌دهد که در هشت ماهه امسال ایران خودرو در مجموع نزدیک به 312 هزار دستگاه انواع خودرو به تولید رسانده که نسبت به هشت ماه 93، 19.1 درصد کاهش تولید نشان می‌دهد.

در همین مدت سایپا 223 هزار دستگاه انواع خودرو به تولید رسانده که با کاهش 16 درصدی تولید روبرو بوده است.

تولید نقطه به نقطه خودروسازان حاکی از آن است که تولید انواع خودرو در آبانماه امسال 55 هزار دستگاه انواع خودرو به تولید رسیده که نشان دهنده کاهش 42.3 درصدی تولید نقطه به نقطه خودرو در کشور است.

ایران خودرو در ماه گذشته 27 هزار و سایپا، 21 هزار دستگاه انواع خودرو تولید کرده‌اند که نسبت به آبانماه سال گذشته به ترتیب با کاهش 49 و 35 درصدی تولید انواع خودرو مواجه شده‌اند.

منبع:اقتصادنيوز

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *