آخرین اخبار

خودروسازان برای جلب اعتماد مردم خدمات پس از فروش مناسب ارائه کنند‌

یک عضو کیمسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه خودروسازان باید اعتماد مردم را برگردانند گفت: در شرایطی که مردم خودروهایی را با سود 16 درصد و با قبول شرایطی همچون دریافت خودرو بعد از یک ماه پذیرفتند لازم است خودروسازان برای بازگرداندن اعتماد مردم تسهیلاتی همچون خدمات پس از فروش مناسب را در نظر گیرند.

به گزارش کارنت، حسین گروسی در گفت‌وگو با ایسنا‌، باتاکید بر اینکه وام 25 میلیونی برای خرید خودرو باعث افزایش توان خرید مردم و کمک به تولید کنندگان شده است گفت: این حرکت خوب باید برای تمامی محصولات ایرانی وجود داشته باشد به طوری که مثلا به جوانان در شرف ازدواج وام 15 میلیونی برای خرید کالای ایرانی بدهند تا ضمن تزریق پول به جامعه به تولید کننده نیز کمک شود.

وی با بیان اینکه عطای وامی برابر 70 درصد قیمت خودرو امری مرسوم در دنیا است گفت: در دنیا به ازای 70 درصد قیمت خودرو به مردم وام می‌دهند تا بتوانند خودرو بخرند با این تفاوت که سود این وام‌ها دو تا سه درصد است اما در ایران سود 16 درصدی در نظر گرفته شده است؛ بنابراین هیچ منتی بر سر مردم برای دادن این وام وجود ندارد؛ چون در این مقطع علاوه بر کمک به مردم و تولید کننده، بانک‌ها نیز سود 16 درصدی گرفته‌اند.

گروسی در ادامه تاکید کرد که باید این ساز وکار خوب استمرار یابد و مقطعی نباشد و شرایطی همچون روند ثبت‌نام خودرو در پیش گرفته نشود که مردم با فرض وجود مهلت ثبت نام تا اردیبهشت ماه سال بعد یک دفعه با ثبت نام شش روزه مواجه شوند روندی که تنها اعتماد مردم را سلب می‌کند.

وی با اشاره به قرارداد خودروسازان مبنی بر تحویل خودرو بعد از یک ماه گفت: مردم بعد از مواجهه با سود 16 درصدی و ثبت نام شش روزه به جای شش ماهه با شرایط تحویل خودرو بعد از یک ماه مواجه شدند روالی که تنها اعتماد مردم را سلب می‌کنند. بهتر است خودروسازان در جهت جلب اعتماد مجدد مردم علاوه بر محاسبه سود پول یک ماهه مردم تا زمان تحویل خدمات پس از فروش مناسب نیز به مردم بدهند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن با ابراز امیدواری از تحویل هرچه سریعتر خودروها به مردم گفت: خودروسازان باید حداقل به وعده خود مبنی به تحویل خودرو بعد از یک ماه عمل کنند و فراموش نکنند که سرمایه ما مردم هستند مردمی که علی رغم تمامی شرایط برای خرید خودرو ثبت نام کردند و انتظار دارند که هرچه سریعتر خودروهایشان را تحویل بگیرند. لازم است به مردم احترام گذاشته شده و آنها را تکریم کنیم و در این قضیه سرمایه گران اعتماد مردم را ارزان نفروشیم.

گروسی در پایان یادآور شد: دو خودروساز بزرگ کشور ظرفیت تولید 700 تا 800 هزار خودرو را دارند که در این بسته و با وام‌های تزریق شده تنها 60 هزار خودرو فروخته شده است این کار مقطعی است و باید ادامه پیدا کند تا شاید وضعیت صنعت خودروسازی از حیث بهبود کیفیت تغییر کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *