آخرین اخبار

آیا بازار خودروهای وارداتی ماه آینده رونق می گیرد؟

مدتی است بازار خودروهای وارداتی با رکود مواجه شده  و تقاضای مردم برای خرید اینگونه خودروها کمتر شده است. تا جایی که واردات خودرو به کشور با کاهش مواجه شده است. اما یکی از کارشناسان صنعت خودرو پیش‌بینی کرده است در ماه آینده وضعیت بازار خودروهای وارداتی رونق پیدا می‌کند‌.
به گفته نادی، تمام این عوامل از جمله تنوع و سهولت در امر واردات منوط به وجود بازار است. اگر بازاری وجود نداشته باشد، قطعا وارداتی صورت نمی‌گیرد و هر واردکننده‌ای بدون استثنا بازار را مشاهده می‌کند و بر اساس بازار، خودرو وارد می‌کند. در جامعه فعلی ما نه تنها در صنعت خودرو بلکه در دیگر عرصه‌های اقتصادی نیز گردش مالی وجود ندارد. بعید است با این روند فعلی  که وجود دارد  و مردم با مشکلات خود دست و پنجه نرم می‌کنند، بتوانند نسبت به خرید خودرو به خصوص خودروهای وارداتی شوق چند سال گذشته را داشته باشند.

در حال حاضر وضعیت بازار خودروهای وارداتی چگونه است؟
در بازار واردات، تقاضا بسیار کاهش پیدا کرده ، به همین خاطر عرضه هم کمتر شده است، چرا که شرایط سختی برای خودروهای وارداتی در نظر گرفته‌اند. از جمله گارانتی که تنها برخی شرکت‌ها ارائه می‌دهند و ثبت سفارش‌هایی که صورت نگرفته است.

یک کارشناس خودرو اعلام کرده است در سال جاری میزان خودروی وارداتی به 40هزار دستگاه می‌رسد که 20 هزار دستگاه آن وارد شده است آیا این موضوع صحت دارد؟
خیر؛ به این صورت نیست، میزان واردات امسال 12 هزار دستگاه بوده و اصل مطلب بعد از این میزان واردات است. اگر وزارت صنایع، گمرک‌ و ادارات مرتبط تاثیری در واردات خودرو انجام دهند، ممکن است به اندازه سال گذشته واردات داشته باشیم. اگر روال به همین صورت باشد طبیعتا چون رکود وجود دارد و تقاضا کم است، واردات قطعا از سال گذشته پایین‌تر خواهد بود. مگر این که شرکت‌هایی با وارد کردن تعدادی از خودروهای ارزان قیمت، باعث ذوق و شوق مردم شوند تا این گونه خودروها را جایگزین خودروهای داخلی بدانند.  البته این خودروها قرار است در رده قیمتی 50 میلیون تومان عرضه شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *