آخرین اخبار

وزارت صنعت دریابد

در چند هفته اخیر اخباری گوش به گوش می‌چرخد بر این مضمون که از ارائه گزارش کیفی  خودروها در مهرماه خودداری شده است. در حالی‌که تا پیش از این گزارش ارزیابی کیفی خودروهای داخلی به طور ماهانه از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر می‌شد. اخباری که هنوز هیچ نهادی نه آن را تایید کرده و نه خبری از تکذیب آن به گوش می‌‌رسد.

اما نکته مورد نظر عدم ارائه گزارش کیفی نیست بلکه باز هم بحث بر سر کیفیت خودروهاست. وقتی بارها و بارها اعلام شده است خودروهایی که تولید داخل هستند کیفیت ندارند و هیچ کس هنوز به صورت قانونی این موضوع را پیگیری نکرده است. شعارها بسیار است.

نمایندگان کمیسیون صنایع مجلس بارها اعلام کرده‌اند باید ارتقای کیفیت خودروها را مد نظر قرار داد. وزیر صنعت در هفته‌های گذشته بارها تاکید کرد باید خودروسازان کیفیت را مدنظر قرار دهند. اما سوال اینجاست چرا قانون محکمی برای نظارت کیفی بر خودروها وضع نمی‌شود؟

حتی تا جایی پیش می‌رویم که اخباری گوش به گوش بچرخد بر این مبنا که مسئولان دفتر نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران خواسته‌اند از انتشار گزارش رده‌بندی کیفی در مهرماه خودداری کند. باید پرسید عدم واکنش وزارت صنعت بر صحت چنین اخباری آیا تایید می‌کند کیفیت خودروها کاهش یافته است و خبری از افزایش نیست؟

رزونامه دنیای خودرو

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *