آخرین اخبار

کلیه دعاوی حوادث رانندگی باید به اطلاع بیمه برسد

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه دائمی شدن قانون بیمه شخص ثالث مصوب کردند که کلیه دعاوی مرتبط با حوادث رانندگی به اطلاع بیمه برسد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، درماده 51 این لایحه مصوب شد که کلیه مراجع قانونی رسیدگی به دعاوی مرتبط با حوادث رانندگی از قبیل دادسرا و دادگاههای رسیدگی کننده به دعاوی ناشی از حوادث موضوع این قانون مکلفند که صندوق یا شرکت بیمه مربوطه را در مواردی که صندوق یا شرکت بیمه ، طرح دعوا نباشد از طرح دعوا علیه مصوب حادثه مطلع نموده و زمان تشکیل جلسات دادگاه را رسما به آنان اطلاع دهند.

همچنین دادگاه مکلف است پس از صدور رای نسخه‌ای از رای صادر شده را به آن ابلاغ نماید. در این موارد بیمه گر یا صندوق می‌توانند با رعایت مقررات قانون آیین دادرسی مدنی نسبت به خسارات بدنی و مالی در دعوی وارد شده یا پس از صدور رای قطعی مطابق آیین دادرسی مدنی اعتراض ثالث کنند.

بر اساس تبصره‌ای، اعتراض ثالث شرکت بیمه یا صندوق مانع از اجرای حکم نیست، همچنین در تبصره‌ی دیگری قید شده که عدم اعلام مراتب طرح دعاوی مرتبط با حوادث رانندگی موضوع این قانون حسب مورد به بیمه گر مربوط یا صندوق یا عدم ابلاغ رای به آنها مستوجب مجازات انتظامی درجه موضوع ماده 13 قانون نظارت بر رفتار قضات است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *