آخرین اخبار

ضرورت افزایش کیفیت و کاهش قیمت خودروهای داخلی

یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس از جلسه امروز ( دوشنبه) این کمیسیون برای بررسی بسته های دولت برای خروج از رکود و وام های ارائه شده برای کالا و خودرو خبر داد.

به گزارش کارنت، الله وردی دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون نمایندگانی از بانک مرکزی و وزارت صنعت در مورد بسته دولت برای خروج از رکود و وام های پرداخت شده و منابع تخصیص یافته گزارشی ارائه کردند.

وی افزود: خلاصه گزارش این بود که هدف وزارت صنعت این است که کمکی به تولیدکنندگان کالاهای واسطه ای و خانه ای و خودرو داشته باشد و در همین راستا کارت‌هایی به قشر هدف داده شود که از کالاهای داخلی خریداری کنند تا از این طریق مشکل انباشت کالا و بدهی تولیدکنندگان و همچنین مشکلات مصرف کنندگان را حل کنند. در واقع هدف این بود که پول به گونه ای پرداخت شود که این کمک به صورت هدفمند به بخش هایی از صنایع که باید مورد حمایت قرار گیرند سوق پیدا کند و از سویی نیاز اقشار نیازمند برآورده شود.

دهقانی ادامه داد: البته نظر کمیسیون این نبود که چنین اقداماتی راه حل نهایی است بلکه سوالاتی وجود داشت که این اقدامات چه کمکی می‌کند . در همین رابطه تاکید شد که مسئولیت به عهده وزارت صنعت است که نظارتی به ویژه بر خودروسازان و دو خودروساز داخلی داشته باشد تا آن‌ها بتوانند بدهی شان با قطعه سازان تسویه کنند و کارآمدی و بازدهیشان را افزایش دهند. به ویژه در بخش مصرف انرژی که دو برابر مصرف جهانی است.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به تاکید این کمیسیون برلزوم تولید خودروهای هیبریدی و خودروهای نسل آینده اضافه کرد: افزایش کیفیت خودروهای داخلی، کاهش قیمت تمام شده و تجهیز آن‌ها به تکنولوژی روز از جمله موارد تاکید کمیسیون در این جلسه بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *