آخرین اخبار

بانک مرکزی امروز بخشنامه کرد؛ وصول چک خودروسازان در 5 بانک آغاز شد

از بانک مرکزی خبر رسید، بخشنامه نقد شدن چک خودروسازان به 5 بانک ابلاغ شده و 4 بانک صادرات، ملی، سپه و تجارت هر کدام 25 هزار خودرو و بانک پارسیان هم 10 هزار خودرو را تخصیص اعتبار می کنند.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، طرح فروش خودرو با وام 25 میلیون تومانی در قالب بسته خروج از رکود 18 آبان ماه آغاز شد و خودروسازان ظرف شش روز 125 هزار دستگاه خودرو را به فروش رساندند. همین امر باعث شد تا بانک مرکزی اعلام کند که فقط تخصیص اعتبار 110 هزار خودرو را انجام می‌دهد و مابقی را خود خودروسازان باید متقبل شوند.

اطلاعیه بانک مرکزی در 24 آبان ماه باعث شد تا طرح فروش خودرو با وام 25 میلیونی توسط دو شرکت ایران خودرو و سایپا به اتمام برسد. اما از آن تاریخ تاکنون خودروسازان با اعلام اینکه ما تمام مدارک و چک‌های وصولی از مردم را به بانک مرکزی ارائه کرده‌ایم می‌گویند بانک مرکزی تاکنون با وجود گذشت 10 روز از اتمام این طرح هنوز یک فقره از چک‌ها را نقد نکرده است.

این موضوع باعث شد تا تسنیم پیگیری‌هایی را از بانک مرکزی انجام دهد که باخبر شدیم امروز بانک مرکزی با ارسال بخشنامه‌ای به 4 بانک دولتی و یک بانک خصوصی چگونگی تقسیط اعتبارات وام 25 میلیونی خودرو را اعلام کرده است. براساس این بخشنامه هر یک از بانک‌های صادرات، ملی، سپه و تجارت اعتبار 25 هزار دستگاه خودروها را انجام و بانک خصوصی پارسیان نیز 10 هزار دستگاه خودرو را تخصیص اعتبار خواهد کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *