آخرین اخبار

خودروهای ایران‌خودرو، خارج از کشور ارزان فروخته نمی‌شود

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل گروه صنعتی ایران‌خودرو می‌گوید: «قیمت خودروهای صادراتی به کشورهای خارجی با قیمت خودروها در داخل کشور تفاوت بسیار اندکی دارد.»

به گزارش کارنت به نقل از دنیای خودرو علی مصریان، با بیان این مطلب اظهار کرد: «اینکه برخی‌ها می‌گویند تفاوت قیمت خودروهای تولیدی ایران‌خودرو در داخل با خارج کشور، تفاوت فاحشی دارد اشتباه محض است چراکه به‌دلیل برخی قوانین به صورت اتوماتیک‌وار قیمت نهایی خودرو در برخی کشورها دست کم 2 تا 3 میلیون تومان کمتر از قیمت خودروهای داخلی به فروش می‌رسد.

وی در خصوص تصویر بیلبورد یکی از کشورهای همسایه، توضیح داد: «چندی پیش تصویری دست‌به‌دست در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخید که نشان می‌داد یک خودروی پژو پارس ساخت ایران‌خودرو در آن کشور 5 میلیون تومان به فروش می‌رسد. در همان زمان هم اعلام شد این تصویر فتوشاپ است و اصلا حقیقت ندارد.

با یک حساب ساده هم می‌توان متوجه شد خودرویی که در ایران بین 35 تا 40 میلیون تومان قیمت دارد، چطور می‌تواند در کشوری دیگر 5 میلیون به فروش برسد، اما برخی‌ها باور کرده بودند که واقعا قیمت پژو پارس 5 میلیون تومان است.»

مصریان در پاسخ به این پرسش که علت کاسته شدن اندک قیمت خودروهای داخلی در خارج از کشور چیست؟ بیان کرد: «برخی موارد گمرکی و مالیاتی علت کاهش یک تا 2 میلیونی محصولات ایران‌خودرو در کشورهای خارجی به خصوص همسایگان ایران است.»یادآور می‌شود برخی کارشناسان صنعت خودرو اعتقاد دارند تنها میزان آهن‌آلات به کار رفته در یک خودرو به میزان 5 میلیون تومان هزینه روی دست خودروسازان می‌گذارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *