آخرین اخبار

خودرو با جان مردم سر و کار دارد

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با انتقاد از عدم انتشار گزارش رده‌بندی کیفی خودروهای داخلی گفت: با توجه به آنکه وضعیت کیفی خودروهای تولیدی با جان مردم سر و کار دارد گزارش رده‌بندی کیفی هرچه زودتر باید اعلام شود.

به گزارش کارنت، امرالله امینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: استانداردهای حاکم بر صنعت خودروی جهان همچنین تکنولوژی حاکم بر این صنعت به سرعت در حال تغییر است با این حال خودروسازان داخلی نتوانسته‌اند با این موج تغییر همراه شوند.

وی با اشاره به اینکه شاخص ارزیابی و بازرسی کیفی خودروهای داخلی سختگیرانه‌تر شده است، خاطرنشان کرد: وضعیت کیفی خودروهای داخلی در ارزیابی‌ پیشین نیز مناسب نبود و طبیعی است که با سختگیرانه‌تر شدن شاخص‌های ارزیابی، وضعیت رده‌بندی کیفی به مراتب بدتر شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: با این حال عدم انتشار گزارش رده‌بندی کیفی به دلیل افت جایگاه خودروهای داخلی در این رده‌بندی، واکنش مناسبی نیست زیرا خودروهای تولیدی با جان مردم سر و کار دارد و باید گزارش وضعیت کیفی این محصولات هر چه زودتر منتشر شود.

به گزارش ایسنا، اگرچه شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در هفته ابتدایی هر ماه گزارش رده‌بندی کیفی خودروهای تولیدی در ماه قبل از آن را منتشر می‌کرد اما با وجود نزدیک شدن به آذر ماه هنوز گزارش رده‌بندی کیفی خودروهای تولیدی در مهر ماه منتشر نشده است.

در این زمینه شنیده می‌شود با توجه به اجرایی شدن دستورالعمل جدید بازرسی کیفی (آدیت) و افت جایگاه کیفی خودروهای تولید داخل در رده‌بندی کیفی، از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران خواسته شده که از انتشار گزارش رده‌بندی کیفی خودداری کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *