آخرین اخبار

حالا نوبت کیفی‌سازی خودروهای ایرانی است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در طرح اختصاص تسهیلات خرید خودرو نظام بانکی و وزارت صنعت، معدن و تجارت به خوبی به وظیفه‌ی حمایت‌گری خود از صنعت خودروسازی عمل کردند. حالا نوبت حمایت از خریداران خودرو و مکلف کردن خودروسازان به افزایش کیفیت خودروهای ایرانی است.

به گزارش  کارنت، محمد سعید اربابی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: بی‌توجهی مدیران اقتصادی به کیفیت موجودی انبارهای خودروسازان موجب تداوم استفاده از قطعات بی‌کیفیت توسط خودروسازان و غیرایمن ماندن تولیدات آنان می‌شود.

نماینده مردم ایرانشهر ادامه داد: حالا که دولت با حمایت خود از خودروسازان لطفی بزرگ بر حق آنان کرد و موجودی بی کیفیت انبارهای آنان را به مردم فروخت وقت آن است تا فکری هم برای بهسازی خطوط تولید و کیفیت صنعت قطعه سازی کند تا به واسطه 2750 میلیارد تومان تسهیلاتی که به خودروسازان در قالب تسهیلات 25 میلیون تومانی پرداخت می‌کند به اساسی‌ترین خواست مردم که بهبود کیفیت خودروهای ایرانی است نیز پاسخ مثبت دهد.

وی متذکر شد: بانک مرکزی و وزارت صنعت و معدن و تجارت به راحتی می‌تواند در قالب تفاهمنامه‌ای پرداخت این تسهیلات به خودروسازان را مشروط به بهسازی خطوط تولید کند.

وی ادامه داد: متولیان دولتی صنعت و تجارت ایران بپذیرند که صنعت خودروی کشور تنها صنعت اشتغال‌زایی کشور نیست و نباید حمایت خود را صرفا معطوف خودروسازان کنند. اختصاص تسهیلات 25 میلیونی برای خرید خودرو در قیاس با تسهیلات 10 میلیونی خرید کالا امتیاز ویژه مردان اقتصادی دولت به خودروسازان بود، اما نباید فراموش کرد که کیفیت خودروهای ایرانی همچنان پایین و غیر ایمن است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *