آخرین اخبار

کمک دولت به خودرو اندک بود؛ به مسکن مهر 52هزار میلیارد تومان پول دادیم

در حالی این‌روزها دولت به دلیل کمک به خودروسازان و بی توجهی به بقیه مورد انتقاد است، مشاور وزیر راه شهرسازی می گوید: کمک دولت به بخش مسکن بیش ازخودرو سازی است و فقط در طرح مسکن مهر 52 هزار میلیارد تومان کمک کرده است.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: برغم ثبات قیمت مسکن ، نرخ اجاره بالا رفته است . این درحالی است که در آذرماه تورم تک رقمی خواهد شد و نرخ سود سپرده ها زیر 18 درصد خواهد رفت و برای برخی ها که ودیعه مسکن را افزایش می دادند مشکل ایجاد می کند.

عبده تبریزی درباره بسته رکود اقتصادی دولت گفت : کل کمکی که دولت به بخش خودرو می کند رقم اندکی است، در حالی که به مسکن مهر 52 هزار میلیارد تومان کمک شده است.
وی تاکید کرد : کمک هایی که دولت به بخش مسکن کرده بسیار بیشتر است از جمله وام های 80 میلیون تومانی که بسیار مفید است.
مشاور وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد : دولت باید تفاوت های قابل ملاحظه ای به بانکها پرداخت کند تا بانکها وام های ارزان به مردم پرداخت کنند و علت اینکه به طور مشخص مسکن در بسته خروج فعلی دولت نیامده به دلیل کمک هایی است که قبلا به این بخش شده است.
وی تصریح کرد: بانک مرکزی برای بافتهای فرسوده طرحی دارد تا بانکها به تعهداتشان در قبال 300 هزار واحدی که قول داده بودند در بافت فرسوده تسهیلات بدهند ، عمل کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *