آخرین اخبار

وام 25 میلیونی را نباید به خودروهای چینی می‌دادند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره طرح فروش اقساطی خودرو با وام 25 میلیون تومانی گفت: پرداخت این وام مزیت ها و معایبی دارد که یکی از معایب این وام را مشمول شدن خودروهای چینی می دانم زیرا خودروهای چینی نباید مشمول این وام می شدند .

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، غلام محمد زارعی با بیان اینکه صنعت خودروسازی داخلی نیازمند چاره اندیشی است گفت: با تشکیل  کمپین تحریم خرید خودروی صفر، خودروسازان با انباشت  خودروهای تولیدی مواجه  شدند و اجرای این طرح ، چاره  اندیشی دولت برای حل این مشکل بود اما این  راه حل، مقطعی است و منطقی ، قطعی و بنیادی نخواهد بود .

وی با اشاره به اینکه بیش از 50 سال سابقه  تولید خودرو در کشور وجود دارد  افزود: در طول این سالها می توانستیم موفق باشیم و بازارهای اطراف را هم تامین کنیم .

زارعی گفت : پائین بودن کیفیت خودرو از مهمترین علت های موفق نبودن  این صنعت است و این عامل ، منتهی به  واکنش مردم شد .وی افزود : استقبال مردم از این تسهیلات نشان می دهد  که این طرح  ها  می تواند نوعی راه حل باشد اما  باید  شیوه  اجرای آن بهتر شود .

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه  کیفیت خودروهای تولیدی  پائین است گفت : اگر پائین بودن کیفیت خودرو اصلاح و قیمت ها واقعی می شد، این اتفاقات رخ نمی افتاد .

وی افزود: پرداخت این وام  مزیت ها و  معایبی دارد که یکی از معایب این وام را مشمول شدن خودروهای چینی می دانم زیرا خودروهای چینی نباید مشمول این  وام می شدند .

زارعی گفت:  به شدت مخالف  ورود خودروهای چینی هستم زیرا  جا را برای  خودروهای داخلی تنگ  می کند .

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود :  باید کیفیت و خدمات  پس از فروش خودروهای داخلی ارتقاء یابد .

زارعی گفت: برای اجرای این طرح با  مجلس شورای اسلامی مشورتی نشد اما دولت در بسته حمایتی خود این موضوع را دیده بود و خودش راسا اقدام کرد .

وی در پایان گفت : با تجربیاتی که از اجرای این طرح به دست آوردیم وبا بررسی های دقیق تر،  می توانیم این طرح را با رویکرد وشیوه های اصولی تر ادامه دهیم  .

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *