آخرین اخبار

وام خودرو تاثیر چندانی بر رکود بازار نخواهد گذاشت

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل خراسان رضوی از احتمال موثر نبودن وام خودرو در خروج از رکود خبر داد.

به گزارش کارنت، حمیدرضا حیدری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه خرید اجناس شرایطی در وضعیت اقتصادی فعلی کشور نمی‌‌تواند تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: پرداخت این وام هیچ توجیه اقتصادی ندارد زیرا اسناد خودروهای خریداری شده تا پایان قرارداد قابل انتقال به غیر نخواهند بود.

وی در خصوص تاثیر این وام بر رکود بازار خودرو افزود: این برنامه نمی‌تواند در از بین بردن رکود بازار خودرو تاثیرگذار باشد و فقط برای خودروسازها سودمند است. هرچند این وام تا حدودی می‌تواند برای آن دسته از مصرف‌کنندگانی که نیاز به خودرو دارند مفید باشد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل خراسان رضوی با اشاره به اینکه این وام نباید صرف خرید خودروهای چینی شود، تصریح کرد: باید مردم بیشتر کالاهای ایرانی را خریداری کنند از طرفی شرکت‌های خودرو ساز داخلی نیز باید کیفیت خودروهای داخلی را افزایش داده و بیش از پیش بر استانداردها تمرکز کنند زیرا سرمایه ملی در این زمینه هزینه می‌شود که باید از هدررفت آن جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه  متقاضیان با دریافت این وام تا سقف 25 میلیون تومان می‌توانند از نمایندگی‌های سایپا و ایران خودرو اتومبیل خریداری کنند، ادامه داد: باز پرداخت این وام از 16 ماه تا 84 ماه ادامه خواهد داشت و شامل 50 نوع خودرو از جمله خودروهای داخلی و چینی می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *