آخرین اخبار

فروش خودرو با وام 25 میلیونی رسما متوقف شد

با بخشنامه دو خودروساز بزرگ داخلی به نمایندگی‌های فروش، عرضه خودرو با تسهیلات 25 میلیون تومانی، رسما متوقف شد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، صبح امروز دو شرکت ایران خودرو و سایپا در بخشنامه‌ای به نمایندگی‌های فروش خود در سراسر کشور، توقف فروش خودرو با تسهیلات 25 میلیون تومانی را ابلاغ کردند.

به این ترتیب پیرو جلسه شب گذشته بین مقامات بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، عرضه خودرو در طرح پرداخت تسهیلات 25 میلیون خرید، رسما متوقف شد.

این وضعیت در حالی است که اگرچه براساس آمارهای موجود، ثبت‌نام دو خودروساز بزرگ کشور از متقاضیان استفاده از تسهیلات 25 میلیون تومانی خرید خودرو از مرز 130 هزار دستگاه فراتر رفته است امابانک مرکزی اعتبار این طرح را برای حداکثر 110 هزار دستگاه خودرو تعیین کرده است.

در این شرایط مشخص نیست سرنوشت ثبت‌نام‌هایی که مازاد بر سقف تعیین شده از سوی بانک مرکزی صورت گرفته، چه خواهد شد. این در حالی است که میرمحمد صادقی – مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، در جدیدترین اظهارنظر در این زمینه عنوان کرده که “شرکتهای خودروساز می‌توانند از محل منابع داخلی خودشان نسبت به فروش با همین روش و با شیوه‌های دیگری که مصلحت می‌دانند اقدام کنند ولی نظام بانکی حداکثر همان 110 هزار دستگاه اعلام شده قبلی را می‌تواند تامین مالی کند”.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *