آخرین اخبار

جلسه ویژه خودرویی در وزارت صنعت/ سقف وام 25میلیونی تعیین می‌شود

امروز نمایندگان شرکت‌های خودروساز به وزارت صنعت می روند تا تصمیم نهایی این وزارت‌خانه را در خصوص سقف فروش خودرو در طرح وام 25 میلیون تومانی جویا شوند.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، از 18 آبان ماه طبق اعلام دولت و براساس توافق بانک مرکزی و وزارت صنعت پرداخت وام 25میلیون تومانی خودرو در نمایندگی‌های شرکت‌های خودروساز آغاز شد.

در این طرح فروش، متقاضیان می‌توانند تا اردیبهشت سال 95 با مراجعه مستقیم به نمایندگی‌های مجاز نسبت به خرید دستگاه موردنظر اقدام کنند و بخشی از بهای دستگاه را به‌صورت نقد و مابقی را حداکثر تا 250‌میلیون ریال (که بیش از 80درصد بهای آن نباشد) در قبال عرضه اسناد تجاری ( اقساط حداکثر 84 ماه با احتساب سالانه 16درصد به‌صورت چک یا سفته) به نمایندگی مجاز پرداخت نمایند. در ادامه، خودروساز اسناد تجاری دریافتی از مشتریان را ظهر‌نویسی و به بانک‌های عامل عرضه می‌کند. بانک‌های عامل اسناد تجاری عرضه شده از سوی خودروساز را که سررسید آنها کمتر از چهار سال باشد، با نرخ 16درصد خریداری و مبلغ موردنظر را به حساب خودروساز واریز می‌کنند.

در حال حاضر اجرای این طرح ششمین روز خود را پشت سر می گذارد و فروش شرکت‌های خودروساز هم از مرز 100 هزار دستگاه گذشته است. برخی مقامات مسئول معتقدند در این طرح فقط سقف فروش 100 هزار دستگاه خودرو پیش بینی شده و بانک مرکزی بیش از این رقم تعهدی را نمی پذیرد. در کنار این صحبت ها هنوز وزارت صنعت تصمیمی مبنی بر توقف فروش را به شرکت های خودروساز ابلاغ نکرده و آنها نیز مشغول فروش محصولات خود هستند.

قرار است صبح امروز نمایندگان شرکت‌های خودروساز به وزارت صنعت رفته و تصمیم نهایی این وزارت‌خانه را جویا شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *