آخرین اخبار

فروش خودرو با وام 25 میلیونی ممکن است یک ساعت دیگر متوقف شود

معاون فروش سایپا با رد شبهه افکنی در آمار فروش خودرو در طرح وام 25 میلیونی گفت: زمان انقضای این طرح ممکن است از یک ساعت آینده تا پایان اردیبهشت ماه باشد که میزان تامین اعتبار منابع توسط مراجع ذیصلاح، اصلی ترین عامل تمدید و یا منقضی شدن طرح است.

به گزارش کارنت به نقل از سایپا نیوز، رضا تقی زاده معاون بازاریابی و فروش گروه خودرو سازی سایپا گفت: حدود 41 هزار ثبت نام دستگاه خودرو تا تاریخ 94.8.21صورت پذیرفته که سهم ثبت نام پراید و تیبا  حدود 74% ، تندر90 و پارس تندر حدود 15% ، انواع وانت زامیاد حدود 9% و خودروهای برلیانس ،ریچ و آریو حدود 2% می باشد.

وی در خصوص تشکیک مطروحه در آمارهای اعلام شده افزود: از دو منبع سیستم  اعتبار سنجی بانک مرکزی و واریز مبلغ اولیه در شبکه بانکی و همچنین نظر به تخصیص یک دستگاه خودرو به هر کد ملی؛ می توان صحت اطلاعات مذکور را تایید کرد.

معاون بازاریابی و فروش گروه خودرو سازی سایپا اظهار داشت: با توجه به مشکلات بوجود آمده و روند کند استعلام اعتبار سنجی از بانک مرکزی تاکنون 10 هزار نفر موفق به اعتبار سنجی نشده اند .

وی افزود: گروه سایپا به منظور جلب رضایت مشتریان خود اقدام به مذاکره و قرارداد با دو شرکت تحت سرپرستی بانک مرکزی به منظور رفع مشکل اعتبار سنجی نموده است و با رفع این مشکل بزودی شاهد رشد آمار تعداد ثبت نام کنندگان خواهیم بود.

تقی زاده با اشاره به ماده 12 دستور العمل صادره بانک مرکزی و وزارت صنعت ، معدن و تجارت افزود: پایان زمان طرح وام 25 میلیونی تاریخ 95.2.31 می باشد که زمان تحویل این خودروها بنا به تقاضای مشتریان و محدودیت های تولیدی متغیر می باشد.

وی خاطر نشان کرد: زمان انقضای این طرح ممکن است از یک ساعت آینده تا پایان اردیبهشت ماه  باشد که میزان تامین اعتبار منابع توسط مراجع ذیصلاح، اصلی ترین عامل تمدید و یا منقضی شدن طرح خواهد بود.

معاون بازاریابی و فروش سایپا درباره ابهامات بوجود آمده در محاسبه میزان بازپرداخت وام گفت: با توجه به ارائه خدمات تسهیلات در فروش اعتباری و بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده می بایست میزان مالیات بر ارزش افزوده سود تسهیلات نیز توسط متقاضی پرداخت گردد و این مبلغ در پیش دریافت ثبت نام توسط خودروسازان  لحاظ شده است و می بایست شرکت های تولید کننده خودرو بعنوان واسطه نسبت به پرداخت عین همان وجه به حساب سازمان امور مالیاتی اقدام نمایند.

وی همچنین در راستای جلب رضایت مشتریان گفت: روز جمعه مورخ 94.8.22 کلیه نمایندگی های مجاز شرکت سایپا در سراسر کشور مبادرت به اطلاع رسانی و ثبت نام متقاضیان خواهند نمود و معاونت بازاریابی و فروش سایپا  نیز در این روز پذیرش مدارک وچک مشتریان را انجام خواهد داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *