آخرین اخبار

سرانجام چینی‌ها، رقیب کره‌ای را زمین زدند!

گروه بهمن که از سال نیمه دوم سال 93 مونتاژ و عرضه بسترن B50F را شروع کرد، در نابسامانی بازار جانی دوباره به بدنه این هلدینگ داد. بسترن توانست دوباره مشتریان گروه بهمن را سمت این شرکت بکشاند تا حس اعتماد را بهمن‌موتور زنده کنند.

B50F با توجه به امکانات و ایمنی مورد استقبال خیلی‌ها قرار گرفت. روزهای اول احتمال پس زدن این محصول از جانب بازار زیاد بود، ولی با گذشت زمان می‌بینیم‌ این روزها بسترن‌های زیادی در سطح شهرها در حال تردد است.

به گزارش روزنامه «دنیای خودرو» این خودرو با موتور 8.1 لیتری L مزدا و گیربکس 6 دنده اتوماتیک Aisin ژاپن عرضه می‌شود و امکاناتی نظیر 4 کیسه هوا و کنترل کشش را در خود جای داده است. با توجه به اعلام سازمان استاندارد، بسترن همیشه جزو 2 یا 3 خودرو با کیفیت صنعت خودروسازی ایران بوده است و از نظر کیفیت در کنار سوزوکی گرندویتارا و سراتو سایپا قرار می‌گیرد.

برخی معتقد هستند قیمت بسترن بالا ارزش‌گذاری شده است، ولی مالکان بر این مسئله تکیه می‌کنند که نسبت به رقبایی مانند جیلی و جک، ماشینشان ارزش به مراتب بیشتری دارد.

یکی از دلایل جذب خوب مشتری برای B50F، ظاهر زیبا این خودرو است که جذاب و شکیل طراحی شده و می‌تواند از یک جوان تا یک پیرمرد را به خرید راغب کند. طبق بررسی‌های انجام شده، با توجه به معیارهایی مثل کیفیت، استهلاک، خدمات و ایمنی، بسترن B50F که به آسا معروف شده است جزو خودروهای مطمئنی است که در بازار صفر می‌توان تهیه کرد. وقتی به بازار خودرو مراجعه می‌کنید، فروش یک سراتو سایپا به مراتب از یک بسترن سخت‌‌تر است و بسیاری از مشتریان با توجه به بازخوردهایی که در این مدت از بسترن و سراتو شنیده‌اند، B50F را انتخاب می‌کنند.

این روزها سراتو حدود 8 میلیون تومان زیر قیمت شرکت فروخته می‌شود و عدد 83 میلیون تومان را به خود اختصاص داده است.

از طرفی نسخه دنده‌ای سراتو هم با 70 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود که حدود 6 میلیون تومان زیر قیمت شرکت سایپاست. ولی بسترن با قیمت دادوستدیی بین 76 تا 78 جزو خودروهایی است که اختلاف قیمت ناچیزی با فروش شرکتی دارد و این نشانگر این است که سراتو دنده‌ای و اتوماتیک که روزی به صورت وارداتی، جزو پر فروش‌های بازار محسوب می‌شد، این روزها با تولید داخل محبوبیت خود را از دست دادند و حتی حریف یک چینی هم نمی‌شوند.

مشخصات فنی بسترن b50f

مقایسه مشخصات فنی امگرند 7 و بسترن B50f

تست تصادف آسا B50F+ ویدئو

قیمت لوازم یدک آسا b50 و b50f

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *