آخرین اخبار

خسروتاج: طرح جدید وام خودرو سقف ندارد

قائم مقام وزیر صنعت با اعلام اینکه طرح جدید وام خودرو سقف ندارد، گفت: دو خودرو ساز ایران خودرو و سایپا در مجموع در نخستین روز اجرای طرح وام 25 میلیون تومانی، بیش از 12 هزار دستگاه خودرو فروش داشتند و این به معنای استقبال خوب خریداران است.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، مجتبی خسروتاج  در پاسخ به این پرسش که این طرح  قرار بود از شنبه اجرا شود  اما چرا با تاخیر اجرا شد؟  افزود : برای اجرا نیاز به هماهنگی با  دستگاه های مختلف بود و پیچیدگی های زیادی داشت به ویژه در بخش کارت اعتباری  که قرار است  اجرا شود  وآمادگی واحد های تولیدی که بتوانند  شماره کد کالا  را  ارائه  کنند زمان بر بود .

وی در پاسخ به این پرسش که استقبال  چه گونه بود  گفت : این تسهیلات  برای مصرف کننده است نه صنعت خودرو  زیرا قراردادی که خودروسازان با مصرف کنندگان  منعقد می کنند مبنای تسهیلات قرار می گیرد و اگر این قراردادها  نباشد تسهیلاتی به خودروساز داده نمی شود .

خسروتاج  افزود : این تسهیلات بر اساس  تنزیل اسناد تجاری است و برمبنای آن تسهیلات  به خودرو ساز داده می شود

وی گفت : در درجه اول مصرف کنندگان  از مزایای این  طرح  برخوردار می شوند  البته فروشنده یا خودروساز هم از این تسهیلات بی نصیب نخواهند بود .

خسرو تاج افزود: باید بیش از گذشته  در جهت خدمات پس از فروش و ارتقای کیفیت اقدام کرد و در این زمینه  برنامه های مفصلی وجود دارد که باید اجرا  شود تا اعتماد مصرف کننده به صنعت  داخلی از بین نرود .

قائم مقام وزیر صنعت  معدن و تجارت  افزود : این طرح  آغاز شده است و سقفی ندارد  و اجرای آن در جهت بالا بردن قدرت  خرید مصرف کننده ادامه  خواهد داشت .

قائم مقام وزیر صنعت ، معدن وتجارت گفت: دو خودرو ساز ایران خودرو و سایپا در مجموع  در نخستین روز اجرای طرح وام 25 میلیون تومانی، بیش از 12 هزار دستگاه خودرو فروش داشتند  و این به معنای استقبال خوب خریداران است .

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *