آخرین اخبار

سفته به جاي چک براي دريافت وام 25 میلیونی

مديرکل اعتبارات بانک مرکزي: اگر متقاضيان دريافت وام کالا يا خودرو دسته چک نداشته باشند، مي توانند از سفته هم استفاده کنند.
به گزارش کارنت، علي اصغر ميرمحمد صادقي در نشست خبري افزود: بسياري از مردم توانايي پرداخت 48 قسط از طريق چک را ندارند به همين دليل متقاضيان مي توانند از سفته هم استفاده کنند.
وي گفت: اطلاع رساني اين طرح از سال گذشته صورت گرفته و هدف اول بانک مرکزي هدايت تسهيلات پرداختي به سمت سرمايه در گردش توليد کننده ها و واحدهاي صنعتي است.

ميرمحمدصادقي ادامه داد: در سال گذشته حدود 60 درصد تسهيلات پرداختي در خصوص سرمايه در گردش واحدهاي توليدي بوده و در شش ماهه سال جاري از 160 هزار ميليارد تومان تسهيلات پرداختي 102 هزار ميليارد تومان آن که حدود 63،2 دهم درصد تسهيلات پرداختي است به سرمايه در گردش واحدهاي توليدي اختصاص يافته است.

وي با اشاره به اينکه جلسات متعددي با وزارت صنعت ، معدن و تجارت و بانک هاي عامل برگزار شده است ، گفت: وام خودرو تا سقف 25 ميليون تومان و سود 16 درصد و وام کالا تا سقف 10 ميليون تومان و با سود 12 درصد به مردم ارائه خواهد شد.

ميرمحمدصادقي با بيان اينکه مردم براي دريافت وام خودرو فقط بايد از طريق نمايندگي هاي خودرو اقدام کنند، گفت: مردم اصلاً نيازي ندارند که به بانک ها مراجعه کنند چون خودروسازها اسناد مربوطه را در بانک ها خريد دين مي کنند.

وي ادامه داد : اين طرح که در جهت رونق توليد و تأمين مالي و هم  در جهت تقويت عرضه و تقاضا بوده، ممکن است بعد از شش ماه به صورت دائم اجرايي شود.

مدير کل اعتبارات بانک مرکزي در ادامه گفت: با 5 بانک طرف قرارداد هستيم که اگر اين بانک ها موارد مورد نياز بانک مرکزي را رعايت کنند همکاري هاي خود را ادامه خواهيم داد.

وي درباره ضمانت نامه هاي دريافتي از طرف بانک ها افزود: در خصوص وام خودرو اعتبارسنجي را نمايندگان خودروساز انجام مي دهند و در طرح عرضه کالا اعتبارسنجي خريدار در مرحله اول در بانک ها انجام مي شود و اگر اعتبار مشتري محرز شد ، کارت اعتباري به او ارائه مي شود.

ميرمحمدصادقي ادامه داد : در صورتي که خريدار خودرو قادر به پرداخت دين خود نباشد بانک ها با مشتريان و دارندگان چک کاري ندارند بلکه به صورت مستقيم با خودرو سازها سر و کار دارند.

وي گفت: درخصوص خودرو نيز نرخ سود تسهيلات 16 درصد به شرط اقساط ماهيانه خواهد بود.

ميرمحمدصادقي افزود: با توجه به طرح اجرا شده هم توليد کننده و هم مصرف کننده به پول مورد نياز خود دست پيدا مي کنند و هر دو به رونق مي رسند.

وي درخصوص تأمين  مالي اين طرح گفت: تأمين منابع از طريق بانک مرکزي و بانک ها خواهد بود و ما اين اقدام را تا جايي ادامه مي دهيم که خودروسازها ديگر نخواهند طرح ادامه پيدا کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *