آخرین اخبار

دستور العمل پرداخت وام 25 میلیونی خودرو به بانک ها ابلاغ شد

یک مقام مسؤل در بانک مرکزی از ابلاغ دستور العمل پرداخت وام 25 میلیون تومانی خودرو به بانک های عامل خبرداد.

به گزارش کارنت به نقل ازتسنیم، بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور اطلاعیه مشترکی در 15 آبان ماه آغاز اجرای طرح خرید کالای ایرانی را اعلام کردند. برهمین اساس در طرح کارت خرید کالای ایرانی قرار بر این شده تا حسب تقاضای امور اداری دستگاه‌ها، شرکت‌ها و صندوق‌های بازنشستگی از بانک های عامل پرداخت حقوق کارکنان، فرم‌هایی در اختیار آنان قرار گیرد که به کارکنان و مستمری بگیرانی که مایل به دریافت کارت خرید کالای ایرانی هستند، ارائه شود. پس از تکمیل و ارسال فرم‌های درخواست متقاضیان توسط دستگاه‌ها، شرکت‌ها و صندوق‌های بازنشستگی، بانک‌های عامل کارت‌ها را صادر کرده و از طریق دستگاه‌های مربوطه در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

البته براساس این اطلاعیه قرار شد اجرای طرح خرید خودرو از 18 آبان ماه آغاز شود.بانک مرکزی هم روز گذشته اعلام کرد که دستور العمل  پرداخت وام 25 میلیون تومانی خودرو  را به سیستم بانکی ابلاغ می کند. با این وجود امروز هنوز بانک‌ها اطلاعی از این دستورالعمل ندارند.

یک مقام مسئول در بانک مرکزی در همین ارتباط به تسنیم، گفت: شب گذشته هماهنگی‌های لازم با وزارت صنعت انجام شد و  امروز دستور العمل پرداخت وام 25 میلیون تومانی خرید خودرو   و کالاهای واسطه‌ای به چند بانک عامل ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه بانک‌های ملت، تجارت و صادارت از جمله بانک‌های عامل وام خرید خودرو هستند، افزود: در کارتهای اعتباری خرید کالاهای با دوام ایرانی هم فرم های تعریف شده به دستگاه های دولتی ارسال شده است تا متقاضیان آنها نسبت به پر کردن این فرم ها برای دریافت کارت های اعتباری اقدام کنند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی تصریح کرد: تا جایی که بنده اطلاع دارم هنوز آیین نامه کارت اعتباری خرید کالا تهیه نشده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *