آخرین اخبار

خودروسازان از برنامه عقب‌اند

خودروسازان داخلی از برنامه تولید خودرو در سال جاری تا حد قابل توجهی عقب هستند.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، جدید‌ترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو پنج‌شنبه هفته گذشته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

در این جلسه عنوان شد که خودروسازان داخلی از برنامه تولید خودرو در سال جاری عقب هستند به گونه‌ای که در هفت ماهه امسال در حوزه خودروهای سبک تنها 69 درصد برنامه محقق شده است. همچنین در حوزه خودروهای سنگین نیز در هفت ماهه امسال تنها 25 درصد از برنامه تولید سال جاری محقق شده است.

عقب‌ماندن خودروسازان داخلی از برنامه تولید خودرو در سال جاری در حالی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید حدود یک میلیون و 400 هزار دستگاه خودرو را در برنامه سال جاری خود پیش‌بینی کرده است.

در جدید‌ترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار استفاده خودروسازان و قطعه‌سازان از فرصت همایش بین‌المللی صنعت خودرو برای مذاکره با خودروسازان و قطعه‌سازان خودروی خارجی و انتقال دانش فنی به داخل کشور شد.

در این زمینه محمدرضا نعمت‌زاده از قطعه‌سازان خواست در حاشیه سومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو نمایشگاه قطعات را نیز برگزار و از این طریق به دنبال تولید مشارکتی با قطعه‌سازان مطرح بین‌المللی باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *