آخرین اخبار

سند سبز مالکیت خودرو در تمامی مراجع قانونی معتبر است

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه گفت: سند سبز مالکیت خودرو صادر شده توسط راهور در تمامی مراجع قانونی معتبر است.

سرهنگ غلامرضا امیدی در گفت‌‌و‌‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: الزامی برای حضور خریداران و فروشندگان خودرو در دفاتر اسناد رسمی وجود ندارد و سند سبز مالکیت خودرو که توسط راهور صادر می‌‌شود به عنوان سندی قانونی در تمامی مراجع قانونی معتبر است.

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه افزود: سند مالکیتی که در مراکز تعویض پلاک راهور به عنوان سند مالکیت خودرو به رانندگان داده می‌شود دارای اعتبار است و الزامی به انتقال سند به دفاتر اسناد رسمی نیست.

سرهنگ امیدی با اشاره به اینکه انتقال سند خودرو در مراکز تعویض پلاک راهور انجام می‌شود، گفت: دادگستری همین سند را به عنوان سند مالکیت می پذیرد و در صورت تخلف قابلیت پیگیری از طریق این سند وجود دارد.

وی با بیان اینکه عنوان کرد: علاوه بر اینکه برای نقل و انتقال خودرو، مراجعه به نیروی انتظامی و تعویض و سند سبز مالکیت کفایت می‌‌کند، عدم لزوم مراجعه به دفاتر ثبت‌ اسناد سبب کاهش سرگردانی مردم می‌‌شود.

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی در وقت و هزینه مردم، بیان کرد: انتقال سند به دفاتر اسناد رسمی نوعی دوباره‌کاری است و همواره بیشتر مردم اعلام کرده‌اند که حاضر به پرداخت هزینه اضافی به دفاتر نیستند.

برچسب ها

یک نظر

  1. اینطوری واقا عالی شد تاز ه میخواستم برم سند رو در دفتر خونه به نامم بزنم که اینطوری 150 موند تو جیبم !!!
    ممنون بابت اطلاع رسانیتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *